Голова ФРС Пауелл залишає двері відкритими для подальшого підвищення ставок – ось як відреагували криптовалютні ринки

Логотип Bitcoin (BTC) / Джерело: Adobe

Виступаючи на щорічній конференції керівників центральних банків у Джексон-Хоулі, голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл залишив відкритими двері для можливості подальшого підвищення процентних ставок у США, викликавши деякий короткочасний тиск на продаж на криптовалютному ринку.

Bitcoin (BTC) впав до нових щоденних мінімумів у 25 800 доларів з попередніх максимумів сесії у 26 200 доларів у відповідь на зауваження Пауелл, хоча востаннє торгувався ближче до 26 000 доларів із втратою за останні 24 години на скромних 0,5%.

Ефір (ETH) також знизився порівняно з рівнями до Пауелла, але на поточних рівнях близько 1650 доларів США криптовалюта не змінилася за останні 24 години.

Картина серед основних альткойнів була більш неоднозначною, з подібними БНБ (БНБ) і XRP (XRP) флет, Полкадот (DOT) і Litecoin (LTC) трохи в зеленому і Кардано (ADA) і Солана (SOL) трохи в мінусі.

Зниження цін на криптовалюту сталося після того, як прибутковість 2-річних облігацій США досягла найвищого рівня з початку липня, близько 5,10% — короткострокова прибутковість США є найбільш чутливою до змін очікувань щодо планів ФРС щодо процентних ставок.

Вища прибутковість державного боргу США, який вважається безризиковим активом, спонукає інвесторів продавати свої авуари «ризикованіших» активів, таких як криптовалюта.

ФРС готова і далі підвищувати ставки, якщо буде потрібно

Пауелл заявив у Джексон-Хоулі, що Федеральна резервна система готова підвищити процентні ставки й надалі, якщо це необхідно для боротьби з інфляцією, хоча він сказав, що центральний банк діятиме обережно.

У будь-якому випадку центральний банк зберігатиме свою обмежувальну монетарну політику, доки інфляція в США стабільно не сповільниться, додав він.

У липні ФРС підняла базові процентні ставки в США до 5,25-5,50%, що є найвищим рівнем за останні два десятиліття.

Центральний банк почав агресивно підвищувати процентні ставки в березні 2022 року після того, як сплеск інфляції в США, який почався в середині 2021 року, виявився більшим і тривалішим, ніж очікувала ФРС.

Перевищивши 9% у річному обчисленні в середині 2022 року, загальний рівень інфляції за індексом споживчих цін США з тих пір впав приблизно до 3%, хоча це все ще перевищує ціль ФРС у 2,0%.

А враховуючи постійну потужність ринку праці США та економіки в цілому, ФРС залишається стурбованою тим, що інфляція може не впасти стабільно до 2,0% у найближчій перспективі.

Markets Up робить ставку на подальше підвищення ставок ФРС

Підвищення прибутковості в США та (правда, помірне) падіння на ринку криптовалюти відображають той факт, що макроінвестори/трейдери переглянули свої очікування щодо подальшого підвищення процентних ставок у США в найближчі місяці та зменшили ставки на початок циклу зниження процентних ставок. 2024 рік.

Відповідно до Інструмент моніторингу ФРС CMEна ринку ф’ючерсних контрактів на відсоткову ставку в США ймовірність ще одного підвищення ставки на 25 базисних пунктів у вересні залишилася незмінною на рівні близько 20%, але ймовірність підвищення ставки щонайменше на 25 базисних пунктів у листопаді зросла приблизно на 10% до 60%.

Тим часом, передбачувані на грошовому ринку шанси на те, що цикл зниження ставок почнеться до березня наступного року, впали приблизно до 21%, порівняно з майже 30% до зауважень Пауелл.

Crypto Bearish?

Здається, п’ятничний перегляд очікуваних ринкових процентних ставок у бік підвищення процентної ставки в США не вплинув на крипто-ринок занадто сильно – біткойн (BTC) і ефір (ETH) залишаються в межах останніх денних діапазонів.

Хоча агресивний цикл підвищення процентних ставок ФРС, який розпочався у 2022 році, був ключовим фактором торішнього ведмежого ринку криптовалют, схоже, що ринок здебільшого зараз пристосувався до «нової норми» процентної ставки в США, яка була на вищих рівнях і залишалася на вищих. рівні довше.

Принаймні, це висновок із відсутності ведмежої реакції крипторинку на зростаючу ймовірність того, що ФРС знову підвищить процентні ставки.

Трейдери, схоже, вважають, що, можливо, ФРС прийде трохи посилити, але ми близькі до точки максимального болю (тобто пікових процентних ставок).

З такою кількістю інших тем на радарі крипторинків прямо зараз, як і очікувалося спот Bitcoin ETF і Ф’ючерс ETF на ефір схвалення заявок і триваючі юридичні битви за криптовалюту (а саме SEC проти Ripple і відтінки сірого), макрос може продовжувати відходити на другий план, коли справа доходить до стимулювання цінової дії.

Однією з тем, яка зараз має бути на радарі криптотрейдерів, є рішення судді щодо Grayscale позов проти SEC через їхню відмову схвалити його спотову заявку на біткойн ETF у 2022 році, що очікується найближчим часом.

Відмова від відповідальності: крипто — це клас активів із високим ризиком. Ця стаття надається в інформаційних цілях і не є порадою щодо інвестицій. Ви можете втратити весь свій капітал.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини