Зниження тарифів на авіаперевезення та відсутність доставки після CNY: «кінець глобалізації?»

© Дчапурін

Падіння тарифів і відсутність доставки після китайського Нового року малюють сумну історію для світового ринку авіаперевезень – джерела навіть припускають, що це означає «кінець глобалізації, як ми її знаємо».

Минулого тижня ціни на Шанхай до LAX впали на 8,4% до 3,83 дол./кг, що на 42,6% менше, ніж у минулому році, тоді як ціни на ринок з Китаю до США впали на 8,8% з 4,68 дол. США/кг до 4,23 дол. США/кг за тиждень, залишивши їх. На 43,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомило джерело експедитора Loadstar ринок був «тихим» після китайського Нового року, зазначивши, що хоча це було «нормально», не було жодних ознак звичайного сильного березневого підйому.

Дійсно, експедитор сказав, що вони очікують, що поточний стан залишиться на рівні спаду, який почався в останньому кварталі 2022 року, на тлі зниження попиту на китайську продукцію із заходу, що потенційно було пов’язано з погіршенням політичних відносин.

Гонконгський експедитор Нік Ковердейл сказав, що «війна курсів» вже розпалюється на ослабленому ринку. Він посилався на тарифи китайських перевізників від $2,55/кг до Лос-Анджелеса та Чикаго та $2,85 до Нью-Йорка.

Тим часом Flexport сьогодні повідомив клієнтів, що в Китаї «попит низький». Однак на півночі Китаю, як сказано, спостерігалася «тенденція до зростання», тоді як на півдні було навпаки. У ньому додається: «Попит у країнах колишньої Південно-Східної Азії в цілому залишається низьким, а потужності доступні широко. Цього тижня експортний ринок Таїланду дещо пожвавлюється, але попит, як правило, все ще менший».

Очікується, що послуги повного вантажоперевезення ляжуть на себе головним ударом, оскільки падіння тарифів на контейнери призведе до переходу на океанський вид транспорту після пандемії. Тим часом, відновлення майже всіх пасажирських рейсів і, як наслідок, вхідна вантажопідйомність посилює надлишкову пропускну здатність.

Ligentia підтвердив, що експорт Китаю та Північної Європи залишається «відносно слабким», і деякі припускають, що зниження попиту на китайські товари може спричинити падіння вартості вантажу на 10%.

Джерело зазначило, що хоча «війни ставок» і падіння торгівлі не є чимось новим, ці ознаки, поєднані зі зміною геополітичного ландшафту, свідчать про появу «дуже іншої» моделі міжнародної торгівлі, в якій «справжня глобалізація» померла.

Але похмурість не затьмарила новий прагнення Cathay Pacific повернутися до сильного бізнесу. Минулого тижня компанія оголосила про ребрендинг Cathay Pacific Cargo на Cathay Cargo.

Генеральний директор групи Рональд Лам сказав, що цей крок є частиною зусиль, спрямованих на «вирівнювання» вантажних послуг із її «головним брендом», і відображає значні інвестиції в вантажні перевезення, які компанія робила в Гонконзі та районі Великої затоки.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини