Зниження кількості рефрижераторів «менш насильницьке», але нові зелені правила торкнуться старих суден

© Ієронімусуккель

Рефрижераторна торгівля виявилася досить стійкою в умовах спаду, на відміну від ставок на контейнерні перевезення сухих вантажів, і хоча ставки на рефрижераторні фрахти впали, вони не впали.

Drewry заявив сьогодні, що, незважаючи на очікування подальшого пом’якшення ставок на рефрижераторні контейнери у торгівлі зі сходу на захід, це буде «менш жорстоким», ніж у секторі сухих вантажів.

Крім того, на торгах з півночі на південь ринок тільки входив у пік сезону, що підтримало ставки на ці послуги.

Падіння попиту на перевезення сухих вантажів у контейнерах означає, що рефрижераторні вантажі знову затребувані на лінійних перевезеннях на шкоду звичайним операторам рефрижераторних суден.

Відповідно до щорічника Дрюрі Перспективи ринку рефрижераторних перевезень звіту, хоча прогнозується, що цього року зростання в цьому секторі знову буде рівномірним із зростанням лише на 1,1%, очікується, що торгівля морськими рефрижераторами збільшиться у 2024 і 2025 роках до 4%.

Дрюрі сказав, що минулого року загальний обсяг торгівлі рефрижераторами становив 138,6 млн тонн, причому найбільшим товаром залишалися поставки м’яса, що становило 22%, за ним йшли банани (15%) і риба (14%).

За словами Філіпа Ґрея, який очолює відділ дослідження рефрижераторних перевезень Drewry, рефрижераторне обладнання тепер доступніше в точках попиту, оскільки сектор сухих контейнерів зупинився.

«Оскільки ми бачимо полегшення ситуації та різке падіння ставок на фрахтування сухих вантажів з Азії, очевидно, що вивозити порожні рефрижераторні бокси сьогодні набагато легше, і це, звісно, ​​означає, що багато речей виходить з ладу, і ми бачимо більше доступність обладнання в усьому світі», – сказав пан Грей.

Ставки на рефрижерацію контейнерів можуть пом’якшитися, але вони все ще дають перевізникам хороший прибуток порівняно з поточними ставками на сухі вантажі.

На одній із найжвавіших рефрижераторних торгів, від Європи до Китаю, еталонний індекс Xeneta для спотових ставок і ставок за довгостроковими контрактами стабілізувався на рівні від 4250 до 4500 доларів США за 40 футів після того, як спотові ставки підскочили до 5500 доларів США в середині минулого року, коли мережа поставок затори спричиняли значні затримки відправлень.

Тим часом розгортання заторів у ланцюжку постачання та звільнення місткості рефрижераторів на контейнеровозах призведе до подальшого тиску на старіючий спеціалізований рефрижераторний флот, який до середини минулого року користувався великим попитом. Дійсно, з надзвичайно високими тарифами на суховантажні контейнери з Китаю до Європи та США перевізники були більше зацікавлені у переміщенні своїх порожніх ящиків назад до Азії, ніж у прийнятті бронювань для рефрижераторів.

Крім того, на набережній китайських портів були дуже дефіцитні точки підключення, що часто змушувало перевізників залишати рефрижераторні контейнери в альтернативному порту.

Однак, оскільки попит і ставки на контейнерні перевезення сухих вантажів впали, океанські перевізники відновили інтерес до цього сектору, намагаючись максимізувати дохід від зворотних рейсів, щоб пом’якшити падіння тарифів на головні рейси.

Є ще погані новини для спеціалізованих рефрижераторних суден, оскільки вони, схоже, стануть менш конкурентоспроможними через жорсткіші екологічні правила IMO (індикатор інтенсивності вуглецю) та EEXI (енергоефективність для існуючих суден). Це змусить застарілий звичайний рефрижераторний флот зменшити швидкість до швидкості, яка може не відповідати вимогам ринку щодо швидкопсувних товарів.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини