Жвава Північна Африка – «новий Китай» – протистоїть тенденції авіаперевезень

Фото: Dreamtime

Північна Африка протистояла тенденціям ринку повітряних вантажних перевезень у першій половині року, зафіксувавши стрімке зростання тоннажу, при цьому коментатори припускають, що це потенційний пункт призначення для Європи «Китай+1».

Дані WorldACD вказують на те, що Північна Африка була одним із лише п’яти субрегіонів, де спостерігалося зростання за перші шість місяців року, причому платна вага зросла на 21% у річному вимірі.

Карибський басейн (+2%), Китай (+6%), Південна Америка (+1%) і Західна Африка (+5%) були іншими регіонами, що піднялися.

Про це заявив директор Global Shippers Forum Джеймс Хукхем Loadstar: «Я чув, що про Північну Африку говорять як про потенційну альтернативу Китаю для європейських вантажовідправників.

«Ми спостерігаємо зростання обсягів, що надходять через середземноморські порти, але будь-які шанси на те, що виробники перемістяться або створять альтернативи Китаю, залежатимуть від навичок і можливостей, доступних у цих напрямках».

Успіх Північної Африки помітно контрастує з різким падінням на 19% у порівнянні з минулим роком у США та Південно-Східній Азії, при цьому Північно-Східна Азія впала на 14%, а країни Перської затоки – на 13%.

Для Австралії та Тихого океану (-4%), Канади (-7%), Центральної Африки (-8%), Центральної Азії (-7%), Східної Африки (-6%), Східної Європи (-4%), Південної Африці (-4%) і Західній Європі (-7%), ерозія була щонайменше однозначною.

Таким чином, між січнем і червнем світовий тоннаж знизився на 9% – справді, тоннаж у другому кварталі знизився на 9% порівняно з допандемічним другим кварталом 19 року.

Щодо ставок, цифри WorldACD малюють таку ж похмуру картину, як і Clive Data Services і TAC Xeneta, показуючи падіння у другому кварталі приблизно на 40% у річному обчисленні. Але вони зросли на 34% порівняно з показниками другого кварталу 2019 року.

Про це повідомив виконавчий директор Асоціації авіаперевізників Брендон Фрід Loadstar: «Ми дуже обережні, коли справа доходить до коментування ставок, але всі ми повинні грати на вільному ринку. Це вільний ринок, який диктує ціни, і ці ціни залежать від різноманітних факторів.

«Під час Covid потужності були обмежені, тому ринок стимулював підвищення цін. Тепер ми поза цим, і ставки виглядають низькими, але лише порівняно з подією «чорного лебедя».

Однією з цікавих подій у другому кварталі, на яку звернув увагу WorldACD, було те, що він назвав «незначним зрушенням» на користь контрактних ставок.

Це, як додається, слідує прогресивній тенденції протягом більшої частини минулого року, коли клієнти купували все більшу частку свого бізнесу через спотовий ринок, де ставки впали нижче контрактних цін на багатьох смугах до літа.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини