Згідно з останнім протоколом засідання ФРС, очікуються нові підвищення ставок – ось що це означає для криптовалюти

Федеральний резерв

Федеральна резервна система США планує ще більше підвищення процентних ставок. Принаймні, це був висновок із нещодавно опублікованих протоколів 1вул лютневого засідання Федерального комітету з відкритих ринків (FOMC) раніше цієї середи. Це може бути серйозним середньостроковим зустрічним вітром для крипто.

FOMC, до складу якого входять керуючі Федеральної резервної системи та регіональні президенти ФРС, підняли процентні ставки на 25 базисних пунктів до цільового діапазону 4,50-4,75% на своєму засіданні на початку цього місяця. Це було уповільнення після підвищення ставки на 50 біт/с на останній зустрічі 2022 року, яке супроводжувалося чотирма послідовними підвищеннями ставки на 75 біт/с.

У протоколі зустрічі зазначено, що члени FOMC очікують, що подальше підвищення процентних ставок буде необхідним для того, щоб інфляція стабільно повернулася до цільового рівня 2,0%. «Майже всі» члени FOMC підтримали уповільнення зростання ставки на 25 базисних пунктів. «Ризики підвищення інфляційних прогнозів залишаються ключовим фактором, що формує політичні перспективи», — зазначено в протоколі, тоді як кілька офіційних осіб попередили, що «недостатньо обмежувальна» позиція може перешкодити прогресу в зниженні інфляції.

Гарячі дані США змушують ринки підвищувати жорсткість ставок ФРС

Останні протоколи засідань ФРС були оприлюднені після того, як фінансові ринки протягом останніх кількох тижнів посилювали свої ставки. Точніше кажучи, наприкінці січня більшість аналітиків прогнозували лише два підвищення процентних ставок на 25 базисних пунктів – одне на лютневому засіданні, яке відбулося, а потім останнє на березневому засіданні.

Деякі учасники ринку навіть припускали, що підвищення ставки на 25 базисних пунктів у лютому може бути останнім для ФРС у цьому циклі. Це було представлено тим фактом, що на той час грошовий ринок передбачав ймовірність відсутності підвищення ставки в березні, а ставки, що залишалися в діапазоні 4,50-4,75%, становили близько 20%, згідно з даними CME.

Однак низка сильніших/гарячіших, ніж очікувалося, даних США цього місяця, включаючи звіт про зайнятість у січні, звіт про CPI та результати опитування ISM PMI, викликала значну зміну в очікуваннях ринку. У зв’язку з тим, що економіка США все ще добре розвивається, а інфляція все ще надто висока, ринки тепер передбачають 27% ймовірність того, що ФРС може підвищити процентні ставки на 50 базисних пунктів (до 5,25-5,50%) наступного місяця.

Тим часом процентні ставки зараз досягають максимуму в діапазоні 5,25-5,5% у червні, при цьому грошові ринки передбачають близько 30% ймовірності того, що вони піднімуться ще на 25 базисних пунктів вище до діапазону 5,50-5,75% до липня. Це спровокувало ралі індексу долара США (DXY) і прибутковості США, особливо на короткому кінці кривої, і останнім часом тисне на акції США.

Крипто наразі зміг згуртуватися, незважаючи на ці зустрічні макропоруки – слабкі ціни на акції, сильніший долар і вищі доходи історично вдарили по цінах криптовалюти. Але в міру того, як ралі продовжується, деякі трейдери хвилюються, що ризики корекції зростають.

Чому подальше зростання ФРС може вдарити по криптовалюті

Ціни на криптовалюту, особливо ціни на такі основні «блакитні фішки». Bitcoin і Ethereum, за останні кілька років мали досить сильну позитивну кореляцію з акціями США, особливо великих технологічних імен. Ця кореляція дещо послабилася цього року, оскільки криптовалюта значно перевершила всі основні фондові індекси США, такі як S&P 500, Nasdaq 100 і Dow Jones Industrial Average.

Але, оскільки криптовалюта все ще знаходиться на початку свого становлення і все ще розглядається більшістю макроінвесторів як «ризикові активи», кореляція навряд чи повністю зруйнується найближчим часом. І це може стати проблемою для криптовалют у майбутньому. Це тому, що ведмежий ринок цінних паперів, який почався на початку 2022 року, можливо, ще не закінчився.

Аналітики JP Morgan зробили кілька важливих зауважень у записці, опублікованій на початку цього тижня. Американські індекси акцій, такі як S&P 500, ніколи не досягали дна до кінця циклу зростання ФРС, і зазвичай досягають дна тільки тоді, коли ФРС вже зробила низку знижень процентних ставок.

Іншими словами, оскільки очікується, що ФРС ще тричі підвищить ставки, це, ймовірно, незабаром стане впевненим, що акції США досягли дна. Це означає, що S&P 500 та інші основні індекси незабаром можуть повернутися до мінімумів 2022 року, надрукованих у жовтні минулого року.

Слабкий сезон корпоративних прибутків у четвертому кварталі 2022 року, який переконливо вказує на те, що у 2023 році настане спад прибутків у поєднанні з дедалі токсичнішим прогнозом процентних ставок, безперечно, може призвести до падіння акцій у найближчій перспективі. Поки прогнози щодо американських акцій не покращаться, криптотрейдерам варто стримати хвилювання. Можливо, цей ведмежий ринок перебуває на мінімумах – ціла низка мережевих і технічних індикаторів свідчить про це, – але перспективи подальшого зростання залишаються складними.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини