Завдяки оцифровці вантажівки набагато швидше перетинатимуть кордони

Оцифровування практики черги на пунктах перетину кордону може вирішити проблему заторів у секторі автомобільних перевезень.

Співробітник із сприяння торгівлі Центру міжнародної торгівлі (ITC) Аліна Фетісова закликала більше урядів випробувати електронні системи черги вантажівок після низки успіхів у всьому світі.

Пані Фетісова заявила на Всесвітньому вантажному саміті в Абу-Дабі минулого тижня: «Уряди повинні запровадити електронну чергу вантажівок як спосіб спростити процедури, які викликають непотрібні затримки».

Згідно з даними, наданими ITC, за кожен день затримки товар втрачає 1% своєї вартості, і пані Фетісова вважає, що затримки значно більше шкодять торговим потокам, ніж тарифні бар’єри.

По суті, ця технологія надає водіям вантажівок дату та час прибуття для перетину кордону, і вона показала великі перспективи в країнах, де її застосували.

Естонія використовує електронну чергу для вантажних перевезень з 2011 року, усунувши приблизно 50 мільйонів годин очікування вздовж своїх кордонів з того часу – що еквівалентно скороченню очікування на одну вантажівку з 60 годин до 1,5 годин – і заощадивши 4 мільйони євро щорічної економії.

Системи також були встановлені в деяких частинах Туреччини, а в міжнародному пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» між Польщею та Україною почалися випробування в грудні.

IRU також показав свою підтримку. Про це повідомив речник Loadstar Союз хотів би, щоб його використовували в поєднанні з «цифровими зеленими смугами», надаючи пріоритет вантажівкам, які використовують схеми гарантій митного транзиту, такі як TIR. Діяча чотири десятиліття TIR — це глобальна система, яка дозволяє постачальникам послуг автомобільного транспорту декларувати свої дані лише один раз під час переміщення товарів через кілька кордонів.

«Ми підтримуємо [queueing software] систем любить ці, тому що вони водночас покращують умови праці водіїв і роблять транспорт більш ефективним», – сказав речник IRU.

«Усі регіони виграють; одним із прикладів прямо зараз є південні країни Чорного моря між ЄС і Центральною Азією, де спостерігається значне зростання торговельних потоків через кордони».

Один із перевізників сказав, що «в принципі» пілотування технології по всій Європі є доцільним, але вважає, що система виявиться менш практичною для вирішення проблеми заторів у портах, яка привернула заголовки газет протягом останніх 18 місяців.

«Але для перетину кордону це гарна ідея, якщо вона має певну гнучкість», — сказав перевізник Loadstar. «Під гнучкістю я маю на увазі, я вважаю, що для цього знадобиться пристойний проміжок часу прибуття – скажімо, дві години – щоб вас не відхилили, якщо ви приїдете на дві години раніше; тому що, як завжди, існує багато змінних, таких як погода, страйки та поломки».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини