Засновнику FTX Сему Бенкмену-Фріду пред’явлено нові кримінальні звинувачення – останній поворот у резонансній справі

Джерело: Adobe / Александр Поташев

Сему Бенкману-Фріду, опальному засновнику FTX, зараз висунуті додаткові кримінальні звинувачення, зокрема звинувачення у приховуванні інформації від банків.

В ан обвинувачення Розкритий у четвер цього тижня, Бенкмен-Фрід був звинувачений у чотирьох додаткових кримінальних пунктах на додаток до восьми початкових звинувачень проти нього. Нові звинувачення стосуються банківського шахрайства, ведення неліцензованого бізнесу з переказу грошей, а також зборів за шахрайство з цінними паперами та товарами.

Оригінал заряду, який Банкмен-Фрід не визнав себе винним до, включала крадіжку мільярдів доларів коштів у клієнтів FTX, а також звинувачення за введення в оману інвесторів і кредиторів.

Примітно, що нові звинувачення не лише описували ймовірну злочинну поведінку Бенкмана-Фріда під час керування FTX, а й порушення, пов’язані з його великими політичними пожертвуваннями. У звинуваченні стверджувалося, що колишній бос FTX намагався обійти закони про фінансування кампанії та що він намагався купити політичний вплив за допомогою своєї схеми пожертв.

Бенкман-Фрід був відомий як головний донор Демократичної партії. Він також робив пожертви на інші цілі, часто зосереджені на охороні здоров’я, запобіганні пандемії та зміні клімату, і все це було частиною його прагнення до «ефективного альтруїзму».

Нове звинувачення розкриває трансакційні пожертвування FTX

Нове звинувачення також містило опис спілкування між політичним консультантом, який працював на Bankman-Fried, і керівником FTX, що розкрило більше про справжню природу пожертвувань.

«Загалом, якщо ви є лівоцентристським обличчям наших витрат, це означатиме, що ви витрачаєте багато дурнів на транзакційні цілі», — сказав політичний консультант співробітнику FTX, згідно з обвинуваченням.

В обвинувальному акті додано, що той самий керівник пізніше пожертвував понад 1 мільйон доларів групі, «пов’язаній з проблемами ЛГБТК», яку вибрав Бенкман-Фрід.

Великий донор

Публічні дані вказують на те, що Бенкман-Фрід був другим за величиною донором Демократичної партії після мільярдера Джорджа Сороса у виборчому циклі 2021-2022 років.

За даними OpenSecrets, він подаровано понад 46 мільйонів доларів кандидатам і групам, пов’язаним з Демократичною партією.

Поки що політики-демократи лише обіцяли повернення близько 3% від загальної отриманої суми від Bankman-Fried. Це попри запити від нового генерального директора FTXексперту з питань банкрутства Джону Рею III, повернути гроші до 28 лютого.

Сем Бенкман-Фрід був заарештований на Багамах після того, як прокуратура США вперше висунула проти нього кримінальні звинувачення. Пізніше його екстрадували до США, звідки звільнили з в’язниці розміщення облігацій на 250 мільйонів доларів в суді Нью-Йорка.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини