Запровадження електронних коносаментів не буде безпроблемним, попереджає авіакомпанія Air Cargo

© Іодракон |

Група інтересів щодо електронних коносаментів (eB/L), Digital Container Shipping Association (DCSA), оголосила, що дев’ять судноплавних ліній підписали зобов’язання повністю перейти на цифрові технології до 2030 року.

Але досвід промисловості вантажних авіаперевезень показує, що процес, ймовірно, не буде таким простим, як рекламується.

MSC, Maersk, CMA CGM, Hapag-Lloyd, ONE, Evergreen, HMM, Yang Ming і Zim підписали зобов’язання оцифрувати 50% своїх коносаментів до 2025 року та 100% до 2030 року – крок, який може заощадити близько 6,5 доларів США. млрд прямих витрат і щорічне зростання торгівлі приблизно на 40 млрд доларів.

Однак у сфері повітряних вантажних перевезень, які намагаються прийняти електронні авіавантажні накладні (eAWB) з 2005 року, цей процес зіткнувся з деякими труднощами, сказав керівник відділу цифрових вантажних перевезень IATA Хенк Малдер. Тепер рівень усиновлення може досягати 85%, додав він, але це нелегкий процес.

«Помилка, яку ми припустилися дуже рано, полягала в тому, що ми сказали, що зробимо це за пару років – протягом перших п’яти практично нічого не сталося», – пояснив пан Малдер. «Потім ми пішли з 5% до 50% протягом приблизно семи років.

«Ви б подумали, що коли [adoption] сягнули 60–70%, ви можете досягти 100% за кілька років. Але не це сталося – воно почало гальмувати. [Maybe] не любить країна, не любить звичай – завжди хтось знайдеться. Тож ви, ймовірно, ніколи не досягнете 100%, і це нас здивувало».

Пан Малдер, який активно консультувався з DCSA, сказав, що графік судноплавства до 2030 року є результатом дискусій між авіаперевізниками та судноплавством і є більш реалістичним, ніж той, на який сподівалася IATA. Він пояснив, що доставка гостро потрібна.

«Судноплавні лінії борються під вагою паперових процесів. Ось чому є приклади, такі як Tradelens, які, можливо, не досягли успіху, але це було з інших причин».

Електронні документи розглядаються як крок «все або нічого». Хоча процес може бути повільним, паперові документи можуть оброблятися будь-ким – операційна гнучкість буде втрачена, якщо нові типи eB/L розроблятимуться без урахування сумісності.

Дійсно, це одна з тем, яка виникла під час критики TradeLens, яку після її раптового провалу критикували за поведінка «привратника». – надання пріоритету розміру та критичній масі над нейтралітетом та взаємосумісністю.

Аріен Циммерман, консультант з логістики та програмного забезпечення та колишній виконавчий директор Cargo IQ IATA, сказав Loadstar ситуація була «дилемою в’язня». Незважаючи на те, що прийняття eAWB для авіаційної промисловості мало «явну перевагу», з міркувань сумісності, за його словами, інколи був «щирий недолік першого кроку», і компаніям все ще доводилося розглядати власне дно. перші рядки.

«The [air cargo] галузь — це фрагментована галузь із багатьма взаємозалежними сторонами. Поки ринки не прийняли електронний стандарт… дешевше запустити один процес… Авіакомпанія може захотіти запровадити eAWB, але коли вона стикається з постачальниками послуг, які все ще використовують паперові накладні, переваги швидко втрачаються. »

«Цей постачальник послуг може зіткнутися з місцевими правилами, які стримують його, або зіткнутися з іншими [airline] клієнтів та інших смуг, які ще не перейшли на EAWB. У цьому випадку цей постачальник послуг тепер має керувати паралельними процесами, паперовими та електронними. Оскільки маржа надто мала, щоб дозволити ці подвійні процеси, впровадження відкладено».

Глін Хьюз, генеральний директор TIACA, був упевнений, що судноплавству буде легше прийняти електронні документи, сказавши Loadstar «оскільки менше гравців», тому eB/L «потрібно менше операторів для створення вирішальної критичної маси».

Посилаючись на стандарт обміну даними IATA ONE Record, він додав: «Найбільшою проблемою була неможливість заходу [and] вимкніть старі технології, я думаю, що ONE Record сподівається вирішити, сприяючи кращому взаємозв’язку між партнерами».

Пан Малдер сказав: «Сьогодні, якщо ви хочете бути конкурентоспроможними як авіакомпанія чи експедитор, питання «чи є у мене дані, які дозволяють мені конкурувати в середовищі, орієнтованому на дані?» і компанія, яка має 90% eAWB, має дуже високий рівень цифрової зрілості. Ми привели нас до наступного етапу, який є повною цифровізацією нашої галузі».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини