Відхід із Китаю на захід відбувається, але повільно

© Radius06

Прискорений розрив китайсько-американських відносин спонукає західні фірми до реального відходу від азіатської потужної компанії, але ті, хто очікує швидкого виходу, можуть подумати ще раз.

Аналіз ланцюжка поставок, наданий Trade Data Service (TDS), не підтверджує твердження про глобальні зміни, але вказує на те, що США та Європа роблять кроки, що підтверджує анекдотичні твердження професіоналів з логістики, включаючи генерального директора CMA CGM Родольфа Сааде.

«У нас є клієнти, які говорять нам, що вони не хочуть складати «всі свої яйця в один кошик» у Китаї, тому вони шукають інші рішення», — сказав пан Сааде Великобританії. Financial Times.

«Рух почався, але поки не у великих обсягах. Це займе час. Можливо, через п’ять-десять років, якщо Індія та Південно-Східна Азія побудують портові термінали, здатні приймати великі кораблі, тоді вони відіграватимуть іншу, більшу роль».

Дані TDS свідчать про те, що американські та європейські фірми зміцнили свою торгівлю з В’єтнамом за останні роки, США бачать зростання імпорту з 10% до 16% між 2018 і 2021 роками.

Але той самий пакет даних свідчить про відсутність руху з країн Африки, Азії чи Південної Америки, які стали набагато більше залежними від Китаю, звідти надходить понад 30% їхнього імпорту.

«Важливість Китаю як джерела імпорту товарів суттєво різниться в різних економіках, але, як правило, США та Європа менш залежні», — зазначається у звіті TDS.

Це підтверджує переконання деяких економістів і експедиторів про «фрагментацію ланцюга поставок», а старший економіст Світової організації торгівлі Коулман Ні сказав, що світ перебудовується на «два конкуруючі торговельні блоки», з Китаєм на чолі з одним, а на Заході з іншим.

Тим, хто в Південно-Східній Азії відчуває будь-яку суттєву вигоду, було б добре зауважити, що, хоча попит у США зріс, попит з боку Європи залишився незмінним і становить близько 3%. Крім того, США збільшили імпорт із південного сусіда Мексики з 293,5 мільярдів доларів у 2016 році до понад 384 мільярдів доларів у 2021 році, причому низка компаній вкладає інвестиції в складські приміщення.

Про це заявив глава відділу глобальної стратегії та аналітики Prologis Кріс Кейтон The Wall Street Journal що попит у Мексиці був «найвищим за всю історію компанії, і позитивні тенденції тривають».

Відхід Заходу від Китаю настільки такий, що один гонконгський експедитор навіть описав його як «зміну парадигми», знаменуючи «кінець глобалізації» – хоча інші були більш обережними, прогнозуючи розпад міжнародної торгівлі, як ми. знати це.

Нік Ковердейл, інший експедитор із Гонконгу, розповів Loadstar: «Кінець глобалізації? Я цього не бачу, але наступні два роки не виглядають найкращими для вантажних перевезень на великі відстані».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини