У перший день слухання щодо розумової спроможності, експерт Тома Жірарді, адвокати Гриль, уряд

Адвокат Тома Жірарді звернувся до експерта федерального уряду в перший день слухань, щоб визначити, чи був колись визнаний адвокат позивачів компетентним постати перед судом.

84-річний Жірарді з’явився в залі федерального суду в центрі Лос-Анджелеса в середу, одягнений у світло-сірий піджак, штани кольору хакі та домашні капці. Він тихо сидів, спостерігаючи за ранковими процесами разом зі своїми громадськими захисниками.

Слухання перед окружним суддею США Джозефіною Стейтон у Центральному окрузі Каліфорнії є першим слуханням по суті у кримінальній справі уряду про те, що Жірарді вкрав щонайменше 15 мільйонів доларів у своїх клієнтів. На початку цього року Жірарді заявив, що не визнає себе винним.

Крейг Гарбо, один із федеральних громадських захисників Жірарді, цілий ранок допитував доктора Діану Голдштейн, нейропсихолога та експерта федерального уряду, першого свідка на слуханні щодо розумової спроможності.

Під час перехресного допиту, який показав складні критерії психічного здоров’я, про які навіть Стейтон доводилося ставити запитання, Гарбо поставив під сумнів кваліфікацію та тестування Голдштейна, які прийшли до висновку, що Жірарді мав «легке когнітивне порушення», а не деменцію, і мав зловживання.

Він згадав фактори, які вона не врахувала, наприклад дослідження тестування пацієнтів із деменцією. І він поставив під сумнів її оцінку того, що Жірарді міг відстежувати розмови та запам’ятовувати людей, коли його колеги казали, що він неодноразово використовував такі фрази, як «привіт, крихітко» та «друже», щоб відзначити когось.

«Він ніколи не повторювався», — сказав Гольдштейн. «Він чудово стежив».

Але, зауважив Гарбо, Жірарді також неодноразово запитував Гольдштейна: «Про що це?»

«Це єдине, що він повторив: «Чому я тут?» Про що це?», — сказав Гольдштейн.

Харбо також запитав, чи були «клінічно значущими» години, проведені Голдштейном за переглядом серіалів Хулу «Домогосподарка і аферист» та інших шоу за участю дружини Жірарді Еріки Жірарді, зірки серіалу «Справжні домогосподарки з Беверлі-Хіллз».

І він поставив під сумнів її неупередженість, показавши виставку її нотаток, у яких вона запитала одного з друзів Жірарді по гольфу Річарда Мармаро, колишнього партнера в Лос-Анджелесі в Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, що він думає про заяви штату Бар Каліфорнії та прокуратура США, що діагноз «деменція» — «БС».

«Я не вважав це упередженим», — сказав Гольдштейн. «Я був відвертим із ним, і він був відвертим зі мною».

Обидві сторони подали звіти експертів під печаткою та відредаговані записки перед слуханням у середу.

«Прогресуюче когнітивне зниження Жірарді було очевидним»

Команда юристів Жірарді в судових справах наполягала на тому, що їхній клієнт є психічно недієздатним і у нього діагностовано деменцію, посилаючись на висновки та спостереження трьох неврологів, двох нейропсихологів, одного нейропсихіатра та «легіону друзів, родини та опікунів».

«Протягом кількох років, — писали вони, — оточуючим було очевидно прогресуюче когнітивне зниження Жирарді. Незважаючи на всі його зусилля, щоб замаскувати та компенсувати свої порушення, і рішуче заперечення того, що щось не так, є переконливі докази того, що Жірарді має когнітивні порушення та нездатний піклуватися про себе».

Річард Мармаро. Фото з люб’язності

Після автокатастрофи 2017 року поведінка Жірарді змінилася, пишуть вони. Потім, у 2019 році, Жірарді впав, вдарившись головою. На початку 2020 року Мармаро, партнер Skadden Arps, сказав, що Джірарді одного разу переплутав, у якому будинку суду він перебуває.

Прокуратура у своїй записці визнає, що Жірарді може мати психічний розлад, але їхні експерти, які оцінювали його, припускають, що він перебільшує свої симптоми, щоб уникнути судового переслідування. Вони також поставили під сумнів час передбачуваного психічного занепаду, зазначивши, що Жірарді вів переговори з кредиторами, приймав дзвінки від клієнтів і виступав у подкасті та на юридичній колегії за кілька місяців до того, як його фірма розвалилася наприкінці 2020 року.

На стенді Гольдштейн визнав, що Жірарді має деякий психічний занепад. Вона не заперечувала заяви доньки Жірарді, передані Гарбо, про те, що його економка сховала ключі від машини, щоб він не їхав за кермо, або що одного разу їй довелося нагадати йому одягнути штани.

У закладі догляду головний опікун Жірарді помітив, що він часто одягає один і той самий одяг підряд і одного разу справляв нужду банним рушником, залишеним у ванній кімнаті.

Навіть у 2019 році його помічник з правових питань сказав, що Жірарді не впізнав фотографію своєї дружини з реаліті-шоу.

Гольдштейн, який виступав на стенді, скептично поставився до цієї історії.

«Незрозуміло, чи було це справді визнанням», — сказав він. «Еріка не носила макіяжу, і це було до пластичної операції».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини