Шість нових членів, оскільки торговельний блок БРІКС націлений на зростаючі ринки

Фото: © Radius06 | Dreamstime.com

БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка), торговельний блок країн з економікою, що розвивається, розширює свій ринок за межі заходу на тлі уповільнення попиту.

Цього тижня на саміті в Йоганнесбурзі п’ять країн проголосували за приєднання до неї ще шести країн – Аргентини, Єгипту, Ефіопії, Ірану, Саудівської Аравії та ОАЕ.

«Імпульс світового зростання послабився, а економічні перспективи погіршилися через фрагментацію торгівлі, тривалу високу інфляцію, жорсткіші глобальні фінансові умови та, зокрема, підвищення процентних ставок у розвинутих економіках, геополітичну напруженість і підвищену боргову вразливість», — заявила група. .

Блок було створено в 2009 році, а Південна Африка приєдналася в 2010 році. Останнє розширення БРІКС відбувається на тлі широко поширених прогнозів про те, що економіки, що розвиваються, зростатимуть швидше, ніж розвинені ринки, які опинились під впливом постійної інфляції та геополітичних перешкод.

За обсягом торгівлі серед країн БРІКС традиційно домінують Китай та Індія. Згідно з наявними даними, між січнем і липнем цього року торгівля Китаю всередині країн БРІКС зросла на 19% у річному обчисленні до приблизно 331 мільярда доларів, що становить приблизно 10% від загальної зовнішньої торгівлі. Торік Індія повідомила про торгівлю країнами-членами понад 100 мільярдів доларів.

Члени БРІКС почали намагатися розробити альтернативні транскордонні «недоларові» платіжні системи, щоб обійти мережу Swift після того, як торговельні потоки до/з Росії перешкодили західним санкціям, пов’язаним із вторгненням в Україну.

Китай та Індія мають значні торговельні інтереси з усіма новими учасниками БРІКС, і в рамках спільної платформи вони намагатимуться отримати більше можливостей спільними зусиллями.
На БРІКС разом припадає близько 26% світового ВВП і, за прогнозами, досягне близько 37% у розширеному масштабі.

«Оскільки кожен із членів БРІКС є регіональними важковаговиками у своїх власних дворах, його розвиток у головну світову економічну та торговельну державу має всі можливості для прояву», — сказав Кріс Девоншир-Елліс, голова консалтингової компанії Dezan Shira & Associates.

«Це величезний споживчий ринок, який має великий середній клас, природні ресурси, хороший зв’язок і мережі, надійну правову систему та сучасну інфраструктуру».

Спостерігачі транспортної галузі загалом вважають, що розширення БРІКС стимулюватиме попит на логістику на територіях, оскільки обсяги торгівлі зростають, а інвестори все більше націлюються на зростаючі та стійкі ринки.

Амар більшегенеральний директор компанії Kale Logistics Solutions, розташованої в Мумбаї, розповів Loadstar що, враховуючи потенціал зростання БРІК, він може стати домінуючим економічним блоком до 2050 року.

Він сказав: «Останні два десятиліття призвели до змін у розподілі влади та точок зростання в глобальній економіці, що відображено у зростанні економічної потужності країн з ринковою економікою, що розвивається. Більш широкий блок сприятиме більшому зростанню, таким чином впливаючи на торгові лінії, логістичну політику та ініціативи».

Крім того, помітивши цей потенціал зростання, контейнерні перевізники за останні місяці розширили сполучення між Близьким Сходом та Індією. І відбулося майже шалене розширення мережі торгівлі всередині Азії, оскільки диверсифікація торгівлі всередині континенту набуває переваг.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини