Щорічний звіт про ризики FDIC розглядає крипто як серйозну банківську проблему

Джерело: Adobe / KatMoy

Криптоактиви становлять «нові та складні ризики» для банківського сектора, які «важко повністю оцінити», відповідно до Огляду ризиків для банківського сектора Федеральної корпорації страхування депозитів (FDIC) за 2023 рік.

The звіт – опублікований на початку цього місяця – серед п’яти категорій ризику, з якими сьогодні стикаються банки, названий «ризиком криптовалютних активів». Інші включають кредитний ризик, ринковий ризик, операційний ризик і фінансовий ризик, пов’язаний із кліматом.

«Ризик криптовалютних активів, новий розділ огляду ризиків за 2023 рік, обговорює підхід FDIC до розуміння й оцінки ринків і діяльності, пов’язаних із криптовалютними активами», — написали у FDIC. «Моніторинг цих ризиків є одним із головних пріоритетів FDIC».

За словами агентства, оцінка ризику криптоактивів може бути складною через «динамічний» характер» і «швидкі темпи інновацій» у галузі.

Тим не менш, на думку спадають кілька ключових ризиків: шахрайство, правова невизначеність, «оманливі» представлення розкриття інформації та незрілі практики управління ризиками, щоб назвати декілька. Він додав:

«Можливий ризик зараження в секторі криптоактивів через взаємозв’язки між певними учасниками криптоактивів може становити ризики концентрації для банків, які піддаються впливу сектора криптовалют».

Зараження стало ключовим фактором, який спровокував низку спалахів криптоіндустрії у 2022 році. Наприклад, розгортання Terra у травні призвело до краху криптохедж-фонду Three Arrows Capital, і криптокредитори, такі як Celsius і Voyager, швидко пішли за ним.

FTXКрах компанії пізніше того ж року сколихнув всю індустрію, змусивши більше криптокредиторів, як-от BlockFi та Genesis, оголосити про банкрутство.

Ризик стейблкойна, згідно з FDIC

FDIC відзначив ризик «втечі стейблкойнів» як іншу проблему, враховуючи, що вони можуть створити потенціал для відтоку депозитів для банків, які мають резерви стейблкойнів». Стайблкойни — це токени на основі блокчейну, прив’язані до відносно «стабільних» активів, таких як долар США, і зазвичай використовуються для однорангових платежів і децентралізованого фінансування.

Федеральна резервна система також попереджений банки про різні небезпеки, пов’язані з крипторинком у лютому. Як і FDIC, вона відзначила, що «взаємозв’язок» між депозитами певних криптовалютних організацій може створювати ризики ліквідності, і як депозити, пов’язані зі стейблкойнами, можуть бути піддані швидкому відтоку.

Тим не менш, колишній політичний аналітик ФРС опублікував звіт у липні, стверджуючи, що стейблкойни становлять менший ризик ризику, ніж традиційні банківські депозити, через більш суворий склад резервів стейблкойнів.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини