Шахраї CBDC «націлюються на росіян у кількох регіонах»

Джерело: ElenaR/Adobe

Цифровий рубль повідомляється, що шахраї вразили кілька російський регіонах, причому шахраї, очевидно, сподіваються обдурити громадян, які ще не до кінця розуміють, як це відбувається CBDC працює.

ЗМІ по всій країні повідомляють, що шахраї розсилають громадянам електронні листи з комерційними логотипами та логотипами Центрального банку.

У листах стверджується, що якщо громадяни не «переведуть» свої заощадження в цифрові рублі, вони втратять усе.

Інші шахраї видають себе за посадових осіб банку, стверджуючи, що відібрали громадян для участі в випробуваннях цифрового рубля.

В обох випадках, за словами ЗМІ, шахраї намагалися перевести людей на фішингові сайти, де вони намагалися зібрати конфіденційні особисті та фінансові дані.

пер Вечірні Відомостіодин із шахраїв, імовірно, діяв у Свердловській області, районі навколо міста Єкатеринбурга, в Уральському федеральному окрузі.

ЗМІ писало, що жителям Свердловської області «розсилають фейкові повідомлення про переказ коштів у форматі CBDC, а деякі з проханням «збирати біометричні дані».

Повідомляється, що шахраї також надсилають людям у регіоні текстові повідомлення та повідомлення в соціальних мережах, причому деякі видають себе за співробітників Багатофункціонального центру (МФЦ).

У Росії МФЦ – це місцеві центри, що надають державні та муніципальні послуги жителям.

Начальник управління інформаційної політики області зазначив:

«Немає процедури переведення мешканців [conventional fiat funds] до цифрових рублів. Відповідно, відвідувати місцеві МФЦ чи подавати заявку на здачу біометричних даних не потрібно».

Місто Єкатеринбург, Росія.
Єкатеринбург, Росія. (Джерело: В’ячеслав Бухаров [CC BY-SA 4.0])

«Шахраї» цифрового рубля шукають цілі в регіонах Росії?

Схоже, схоже шахрайство було запущено в Мурманську, місті на північному заході Росії.

Відповідно до TV21Олексій Андрєєв, заступник керівника відділення Центрального банку в Мурманської області, попередив жителів області бути «пильними» щодо «шахраїв», які «користуються» «ситуацією».

Андрєєв сказав, що «жодних електронних листів про цифровий рубль» не буде «надіслано громадянам» під час пілоту.

Він попередив, що електронні листи від «банків, особливо від Центрального банку», ймовірно, є шахрайством.

А заступник директора сказав:

«Будь-які пропозиції здійснювати операції з цифровими рублями є шахрайськими. Шахраї […] намагаються або залякати громадян, стверджуючи, що вони втратять свої заощадження, або пропонують [fake] «унікальні можливості» вигідного використання цифрових рублів […] умови».

Пілот цифрового рубля в «реальному світі» почався 15 серпня с 600 громадянам в 11 містах дозволили здійснювати операції з монетою.

Однак опитування показали, що багато росіян, здається, збентежені новиною про випуск токена.

Одне дослідження показало, що майже третина респондентів вважали CBDC «якоюсь аферою».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини