Сенатори закликають заборонити авіакомпаніям здійснювати рейси до США з використанням повітряного простору Росії

Міжнародні авіакомпанії, які здійснюють рейси до США з країн, «які продовжують вести бізнес з Росією», стикаються з перспективою вибирати довші маршрути після того, як сенатори закликали заборонити використання ними російського повітряного простору.

У рідкісному прояві двопартійної співпраці у Вашингтоні двоє сенаторів, демократ і республіканець, написали міністру транспорту та держсекретарю з проханням про заборону.

Вони стверджують, що нинішня ситуація ставить перевізників США в невигідне становище, оскільки Москва забороняє їм використовувати російський повітряний простір, змушуючи їх використовувати довші маршрути до низки міжнародних напрямків, таких як міста Китаю.

«Додатковим побічним продуктом поточної ситуації є те, що вона ставить американські авіакомпанії в невигідне конкурентне становище порівняно з авіакомпаніями з інших країн, які бажають мати справу з Росією», — написали вони.

Наразі американські перевізники літають до Шанхаю з проміжною зупинкою в Сеулі, оскільки більша відстань польоту перевищує часові обмеження для екіпажу. Як і їхні європейські колеги, яким також заборонено влітати в російський повітряний простір, їм доводиться боротися з обмеженнями корисного навантаження.

Lufthansa Cargo минулого тижня визнав, що додатковий час польоту, необхідний для обходу російського повітряного простору, коштував йому ємності, еквівалентної 1,6 вантажним судам.

Минулого року Cathay Pacific здійснила рейс із Нью-Йорка до Гонконгу над Атлантикою та Європою, який тривав 17 годин – на дві години більше, ніж прямий «полярний маршрут» над Сибіром.

Без сумніву, китайські перевізники є основною метою сенаторів. Вони перетинають російський повітряний простір на шляху до Північної Америки, що дозволяє їм скорочувати час польоту та мати можливість перевозити більший корисний вантаж.

Росія не забороняла азіатським авіакомпаніям доступ до свого повітряного простору, але більшість із них обирають довші маршрути, мотивуючи це міркуваннями безпеки. Міжнародні авіалінії, які працюють через російський повітряний простір, переважно з Китаю, Індії та Близького Сходу. Повідомляється, що Emirates використовує цей маршрут для своїх рейсів до Нью-Йорка та західного узбережжя США.

Cathay Pacific відмовилася від прямого маршруту в березні минулого року, але оголосила в жовтні, що відновить польоти за початковим маршрутом, посилаючись на коротший час у дорозі для пасажирів, краще корисне навантаження та відсутність необхідності змінювати екіпаж.

Ні Cathay, ні Emirates не відповіли на запити про коментарі Loadstar.

Згадані авіалінії США Loadstar Airlines for America, групі інтересів авіакомпаній, яка представляє всіх основних перевізників США, включаючи інтеграторів. Він привітав цей лист, зазначивши, що він «підкреслює давнє занепокоєння нашої галузі щодо російських польотів, які ставлять авіакомпанії США – пасажирські та вантажні – у невигідне конкурентне становище».

Він підтримав заклик сенаторів заборонити міжнародним авіакомпаніям, які здійснюють польоти над Росією, приземлятися в аеропортах США або вилітати з них.

Якби адміністрація США погодилася з цією пропозицією, імовірно, багато з постраждалих авіакомпаній приймуть довший маршрут, щоб продовжити обслуговування ринку США, хоча напруженість між Вашингтоном і Пекіном свідчить про те, що китайські перевізники можуть призупинити свої рейси до США.

Пасажирські рейси між двома країнами наразі все ще обмежені через обмеження на польоти, запроваджені під час Covid. У лютому було здійснено 48 пасажирських рейсів із США до Китаю, порівняно з 1255 у лютому 2019 року. United Airlines, яка минулого року виконувала чотири рейси на тиждень до Китаю, як повідомляється, відклала заплановане збільшення кількості рейсів до Китаю, яке повинно було розпочатися цього місяця, на не менше шести місяців.

Новий поштовх нічого не допоможе розрядити все більш конфронтаційний характер американо-китайських відносин. Також не буде нового нормативного акту в США, який вимагає нового поля даних щодо імпорту з Китаю. З 3 березня митна та прикордонна служба США вимагає дійсний поштовий індекс на всіх товарах, що походять із Китаю, щоб доповнити змінені дані ідентифікаційного номера виробника для імпорту. Це затримає товари з Китаю, де поштовий індекс пов’язаний з уйгурським регіоном або подано недійсний код.

Товари, вироблені в Сіньцзяні, підпадають під дію Закону про запобігання примусовій праці уйгурів, який автоматично припускає, що товари, вироблені в цій китайській провінції, були виготовлені за допомогою примусової праці.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини