Ринкова капіталізація біткойнів може сягнути 200 трильйонів доларів до 2032 року – ось чому

Доктор Адам Бэк. Джерело: скріншот відео/YouTube

Ринкова капіталізація Bitcoin (BTC) може досягти 200 трильйонів доларів протягом наступних дев’яти років, якщо вірити легендарному біткойнеру Адаму Беку.

«На початку цього року мене зацікавило твердження «біткойни в середньому 2 рази на рік», — написав перший користувач біткойнів і засновник фірми з розробки біткойнів Blockstream у гілці Twitter, опублікованій цими вихідними.

Далі він сказав, що твердження «перевіряється» і що BTC фактично зростав у середньому в 2,036 рази на рік у період з січня 2013 року по грудень 2022 року.

Якщо тенденція збережеться, ціна кожного біткоїна досягне 10 мільйонів доларів до кінця наступних двох половинкитоді як загальна ринкова капіталізація активу досягне величезних 200 трильйонів доларів, написав Бек.

Розділ біткойнів відбувається приблизно кожні чотири роки, при цьому винагорода, що виплачується майнерам, скорочується вдвічі. Халвінги історично були каталізаторами великих ринків монети, що, у свою чергу, підживлювало зростання на ширшому ринку цифрових активів.

Поточна ринкова капіталізація біткойна на момент написання статті становила 417,2 мільярда доларів або 0,4 трильйона доларів. Іншими словами, потенціал зростання все ще є величезним, якщо легендарний розробник біткойнів правильний у своєму прогнозі.

Загальна ринкова капіталізація біткойнів (логарифмічна шкала). Джерело: CoinGecko

Оригінальне передбачення Хела Фінні

У своєму твіттері Адам Бек також зазначив, що ринкова капіталізація в 200 трильйонів доларів є такою ж, яку передбачив перший користувач біткойна Хел Фінні ще в 2009 році.

За словами Фінні, така ринкова капіталізація може бути досягнута, якщо біткойн «стане домінуючою платіжною системою, яка використовується в усьому світі».

«Тоді загальна вартість валюти повинна дорівнювати загальній вартості всіх багатств у світі», — написав тоді Фінні, який помер у 2014 році.

Бек додав, що він не вірить, що впровадження біткойна з часом сповільниться, а також що волатильність буде нижчою в майбутньому. Він навіть сказав, що усиновлення може призвести до «гіпербіткойнізація ривки», де «швидке запровадження вірусу викликає слабку валюту в гіперінфляційному божевіллі».

«Люди стають прагматичними, швидко адаптуються, якщо бачать танення фіату, порив інших, які захищають заощадження за допомогою біткойнів», — передбачив засновник Blockstream, водночас зазначивши, що звичайні користувачі біткойнів «не матимуть особливого стимулу продавати за розміром».

Як наслідок, все менше і менше BTC буде доступним на відкритому ринку для новачків, і єдиний спосіб, яким ці пізні користувачі зможуть купити біткойн, буде «витягти» його з холодних гаманців існуючих користувачів, написав Бек.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини