Джерело: Yalcinsonat/Adobe

Лідери о РосіяПредставники індустрії криптоактивів і блокчейнів кажуть, що хочуть зустрітися з президентом Володимиром Путіним для особистих переговорів про регулювання криптовалюти.

ЗМІ РБК повідомляє, що запит був зроблений Російською асоціацією криптоіндустрії та блокчейну (RACIB) і спілкою розробників програмного забезпечення під назвою Russoft. Сторони виступили співавторами листа, який передали в офіс Путіна і поділився онлайн.

Сторони закликали Путіна очолити «майстерню», яка б «погодила основи» політики «у сфері» регулювання криптовалюти. Автори попросили Путіна «допустити представників» «організованого» криптоспільноти на зустріч.

Сторони заявили про «серйозний ризик» того, що російська економіка в кінцевому підсумку «відстане» від міжнародних колег. Це станеться, якщо Москва не запровадить «нові фінансові технології», стверджували.

Автори заявили, що як політичні вороги Росії, так і «дружні» країни тепер загрожують перевершити Росію в крипто- та фінтех-секторах.

Російське крипторегулювання застрягло в підвішеному стані, і Москва глибоко розділена з цього питання. Міністерства фінансів і торгівлі країни виступають за регулювання криптофірм, видачу ліцензій внутрішнім криптобіржам і зобов’язання промислових майнерів сплачувати податок на їхні доходи.

Але Центробанк, очолюваний ключовим союзником Путіна Ельвірою Набіулліною, є запекло проти. Набіулліна хоче запровадити майже повну заборону криптовалют у китайському стилі, а замість цього хотіла б підтримувати цифровий рубль.

Ця безвихідь призвела до розмов про компроміс, що, здається, викликало занепокоєння RACIB та інших галузевих груп.

Чому лідери російських криптовалют хочуть зустрітися з Путіним?

Автори листа стверджували, що поточні пропозиції політики «не дозволять російському бізнесу повністю вивчити потенціал нових фінансових інструментів».

Вони стверджували, що російські компанії, швидше за все, прагнуть переїхати в інші країни. І вони сказали, що це означатиме «прямі фінансові втрати для казначейства».

Органи скаржилися на «надзвичайно консервативний і заборонний підхід» політиків.

І вони попередили, що застосування надмірно консервативного підходу до регулювання криптографії означатиме, що Росія втратить темпи розвитку глобальної цифрової економіки.

Автори стверджують, що Росія відмовиться від «можливості» стати світовим лідером у сфері цифрових платежів, якщо запровадить жорсткі правила.

RACIB закликав офіс Путіна сформувати робочу групу з питань криптовалют і запустити «пілотні проекти» з питань криптовалют.

Організація зауважила, що ці пілотні проекти можуть досліджувати простір транскордонних платежів із російськими політичними союзниками, а також з іншими країнами БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка).

Члени БРІКС мають нещодавно переглянуті плани щодо запуску загального стейблкойну. Москва і Тегеран також провели переговори про створення золотого токена, який дозволить їм торгувати без використання долара США.