Розрив Alameda зберігається, оскільки низька ліквідність стримує криптовалютний ринок

Джерело: AdobeStock / Алена

Лютий закінчується, але «Аламеда Геп» — ні.

Наприкінці другого місяця цього року ціни на криптовалютному ринку дещо відновилися після минулорічного обвалу. Тим не менш, так званий «розрив Аламеда» не заповнюється, оскільки ліквідність залишається далекою від рівня, який спостерігався до сумнозвісного FTX колапс.

Дослідник Кайко твітнув що і в цьому місяці Розрив зберігається, с біткоін (BTC) “Глибина ринку все ще значно нижча за рівень листопада”. У ньому зазначено, що

«Кількість покупок і запитів BTC-USD(T) у межах 2% від середньої ціни, сукупно на 16 біржах, у лютому коливалась близько 8 тисяч BTC — на 40% менше, ніж у жовтні».

Джерело: Kaiko / Twitter

Нагадаємо, біржа FTX разом із материнською компанією Alameda Research та ряд дочірніх компаній, подала заяву про банкрутство ще в листопаді минулого року – і ці підприємства разом із засновником Сем Бенкман-Фрідвідтоді мають справу з регуляторними та правовими проблемами (за рахунок користувачів).

Кайко зазначив існування «розриву Аламеда» того ж місяця, стверджуючи, що, як правило, падіння ліквідності відбувається в періоди нестабільності, коли маркет-мейкери поспішають керувати ризиками.

«Криптоліквідність домінує лише кілька торгових компаній, в тому числі Wintermute, Амбер Груп, B2C2, Буття, Камберленд і (нині неіснуюча) Аламеда. Із втратою одного з найбільших маркет-мейкерів ми можемо очікувати значного падіння ліквідності, яке ми назвемо «розривом Аламеда»», — сказано тоді.

Ріяд Кері, дослідницький аналітик компанії, був процитований Bloomberg у п’ятницю заявив, що,

«Це не тільки Alameda, хоча вони були одними з найбільших. Інші маркет-мейкери зазнали удару і стали більш обережними. […] Це дійсно залежить від токена, але я б сказав, що розрив у 20-40% від попередніх рівнів ліквідності все ще є. Коли ліквідності менше, ми зазвичай бачимо, що ціни більш мінливі в обох напрямках, як це було в останні кілька місяців».

Страхіня Савич, керівник відділу даних і аналітики FRNT Фінансовийпроцитував це Три стріли Капітал (3AC), Мережа Цельсія, «і численні інші криптофонди, як добре відомі, так і ні», відповідальні за цю прогалину. Тому падіння обсягів торгів наприкінці 2022 року, швидше за все, може бути пов’язане з «усуненням» цих компаній.

«Ці фірми мали б контролювати спреди, тримаючи їх на відстані, і підтримували глибину ринку», але їх падіння призвело до «зростання певної неефективності на ринку криптовалют», — сказав Савич.

«Це також результат банкрутства Genesis і збитків для інших маркет-мейкерів, пов’язаних як з Genesis, так і з FTX», — стверджував Ветле Лунде, старший аналітик компанії К33 Дослідження (раніше Arcane Research).

Трейдери ще не повернулися

Загалом, за словами Ноель Ачесон, автора інформаційного бюлетеня «Crypto Is Macro Now», слабка ліквідність свідчить про те, що великі трейдери не повернулися на ринок.

Про це цитує Ачесон Bloomberg,

«Я очікую, що триваюче зростання волатильності з початку року поступово залучить деяких великих гравців назад на ринок, оскільки низькі рівні в грудні-початку січня зробили б ринок просто не настільки цікавим, щоб бути вартим їх час».

Тим часом у своєму щотижневому огляді ринку Kaiko заявив що щоденний обсяг торгівлі був постійно вищим цього року. Наприкінці 2022 року він впав до річного мінімуму, частково через погані настрої серед роздрібної торгівлі після краху FTX.

Зважаючи на це, настрій, схоже, «значно» підвищився в 2023 році, і протягом лютого щоденний обсяг BTC перевищив 14 мільярдів доларів.

Дослідник додав, що

«Загальний рівень обсягів також вищий, ніж наприкінці 2022 року, і, здається, прив’язаний до щоденного обсягу в 10 мільярдів доларів, на відміну від приблизно половини цього показника, який закрився минулого року».

Джерело: Keiko

Kaiko також зазначив, що глибина ринку BTC і ETH досягла найнижчої точки з травня 2022 року. «Ліквідність у нативних одиницях продовжувала падати минулого тижня, досягнувши найнижчого рівня з моменту краху Terra», — йдеться в повідомленні.

Було додано, що глибина ринку BTC 2%, агрегована на 15 централізованих біржах, впала до 6800 BTC, майже в три рази порівняно з жовтневими максимумами. Глибина ринку ETH впала приблизно до 57 000 ETH порівняно зі 139 000 ETH у жовтні.

Що стосується цін, то в листопаді BTC впав до рівня 15 700 доларів, але з тих пір піднявся до поточних 23 283 доларів. О 10:00 UTC у вівторок вранці він знизився на 0,5% за день і на 6% за минулий тиждень.

У той же час ETC торгувався на рівні $1621, що на 1% менше за останні 24 години та на 4,7% за останні 7 днів. Це значне зростання з листопада 2022 року, коли він впав до 1095 доларів.

____

Вивчайте більше:
Засновнику FTX Сему Бенкмену-Фріду пред’явлено нові кримінальні звинувачення – останній поворот у резонансній справі
Повідомити про претензії Binance Commingled User Funds, схожі на FTX

FTX Japan Crypto Exchange сьогодні відновить виведення коштів – ось що відбувається
Криптохедж-фонд Galois вартістю 200 мільйонів доларів закривається, оскільки половина активів застрягла на біржі FTX – ось що сталося

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини