Російського «Українського криптодонора» судять за державну зраду

Джерело: irene_rebrova/Adobe

ФСБ Росії, національна розвідувальна служба, висунула звинувачення чоловік, підозрюваний у пожертвуванні крипто українським військовим з державною зрадою.

Чоловік на ім’я Олександр Вечірко (54) був заарештований ФСБ (Федеральна служба безпеки) у червні цього року – і після кількамісячного розслідування йому офіційно висунуто звинувачення у «державній зраді».

У квітні цього року президент Володимир Путін підписав указ про підвищення покарання за державну зраду до довічного ув’язнення.

пер ТАССВечірко народився в українській Вінниці, але зараз є жителем Хабаровського краю з російським громадянством.

Вечірко став першим росіянином, якого офіційно звинуватили у надсиланні криптопожертвувань Збройним силам України.

Відразу після початку конфлікту українські військові зверталися з проханням про пожертвування токенів у міжнародних власників криптовалюти.

У правоохоронних органах підтвердили, що Лефортовський суд Москви також відмовив Вечірко в звільненні під заставу і постановив залишити його під вартою в СІЗО Лефортово ще три місяці до початку суду.

ФСБ вважає, що Вечірко «використовував криптовалюту» для «переказів своїх особистих коштів через третіх осіб, які проживають в Україні».

Офіцери ФСБ Росії проходять по кімнаті.
Співробітники ФСБ Росії. (Джерело: Kimbichlich [CC BY-SA 4.0])

Чи засудить російський суд «криптодонора України» за державну зраду?

Вечірка назвали «співробітником «Дальтрансвугілля», вугільної компанії, яка потрапила під низку санкцій Заходу.

Монети нібито були простежені до «а [wallet] належать іноземному благодійному фонду» та нібито були використані для «закупівлі безпілотних літальних апаратів, тепловізійних прицілів, амуніції та медичного одягу».

У ФСБ кажуть, що «оперативно-розшукова діяльність» і «розслідування» у справі ще тривають, припускаючи, що подробиці пожертви залишаються невідомими.

Показово, однак, що Вечірка доставили до Москви для пред’явлення звинувачень – можливо, це означає, що уряд має намір поставити його в приклад.

Але Вечірко може бути не останнім росіянином, якого висувають подібні звинувачення у державній зраді, пов’язаній із криптовалютою: на початку цього місяця відомий впливовий діяч соціальних мереж на прізвисько Bitmama був заарештований за звинуваченням у шахрайстві в Москві.

У подальшому розслідуванні фігурувала інфлюенсерка (справжнє ім’я Валерія Федякіна). звинувачується в крадіжці грошей своїх клієнтів і передачі їх українським благодійним організаціям.

Юристи Федякіної заперечують, що вона надсилала гроші українським військовим, натомість стверджуючи, що вона підтримує «військову спецоперацію» Росії та насправді хоче пожертвувати кошти російським збройним силам.

Раніше цього року мегабанк Сбербанк заявив, що з початку конфлікту з російських гаманців одержувачам в Україні було відправлено криптовалюти на суму понад 5 мільйонів доларів.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини