Росія та Іран «обережно» ставляться до торгівлі на основі криптовалют

Джерело: MasterSergeant/Adobe

The російський уряд заявив, що вивчає ідею використання криптовалюти в торгових угодах з Іран – але не буде поспішати до дії.

пер РІА НовиниМосква хоче запровадити «чітку нормативну базу», перш ніж дозволити російським компаніям вести бізнес з Тегераном у криптовалюті.

ЗМІ цитує посла Росії в Тегерані Олексія Дєдова, який заявив, що офіційні особи в Москві та Тегерані зараз перебувають «на робочій стадії» обговорень. Дєдов додав, що поки нічого не вирішено.

Дєдов сказав:

«І Росія, і Іран розглядають можливість використання цифрових валют і цифрових фінансових активів (DFA) у розрахунках за експорт та імпорт. однак, [the parties] все ще знаходяться в процесі досягнення конкретних домовленостей з цього питання».

«DFA» — це термін, який багато російських законодавців використовували для позначення криптоактивів, в тому числі біткоін (BTC). Однак DFA часто плутали з цифровими валютами центрального банку та стейблкойнами – навіть у юридичній документації.

Вважається, що і Росія, і Іран прагнуть дедоларизувати свої торгові угоди. Країни прагнуть зупинити санкції під керівництвом США, щоб не порушити їх здатність вести бізнес з міжнародними партнерами.

Багато перспективних російських урядових відомств наполягали на тому, щоб регулятори дозволили торговим компаніям використовувати криптовалюту як платіжний інструмент у транскордонних транзакціях.

Московський плани дедоларизації країни виникли ще до російсько-українського конфлікту – і відповідні санкції. Але поява санкцій змусила багатьох, включаючи російські міністерства фінансів і торгівлі, закликати до легалізації торгівлі на основі криптовалют.

Однак у Москві в цьому питанні немає єдиної думки. ЦБ виступає проти ідеї дозволу російським фірмам використовувати криптовалюту. Її керівники стурбовані тим, що токени, отримані в результаті торгових угод, потраплять в російську економіку.

Натомість Центральний банк наполягав на тому, щоб усі торгівлі на основі криптовалюти проводилися в рамках регуляторної пісочниці – під його наглядом.

Поліція також висловила стурбованість тим, що дозвіл компаніям вільно торгувати з використанням криптовалют може призвести до відмивання грошей.

Торгівля на основі криптовалюти: майбутнє Росії та Ірану?

Незалежно від того, який напрямок вирішать вибрати Москва і Тегеран, обидва, здається, переконані, що цифрові токени тепер представляють майбутнє для їхніх експортерів.

Минулого місяця російські депутати та лідери криптоіндустрії говорили про російсько-іранський план щодо спільно запустити прив’язаний до золота стейблкойн для використання в міжнародній торгівлі.

Нещодавно лідери БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка) переглянули план щодо запуску спільного стейблкойну – того, що було вперше запущено ще в 2019 році.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що лідери БРІКС домовилися обговорити створення «спільної валюти», коли група збереться на саміт у серпні цього року.

Лавров говорив про необхідність «творити [BRICS’] власні валюти в рамках БРІКС».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини