Різдвяний бонус Гамбурга не з’явився через зниження пропускної здатності контейнерів

Фото: HHM/Michael Lindner https://www.hafen-hamburg.de

Минулого року термінали Гамбурзького порту перевантажили 8,3 млн. тей, що на 5,1% менше контейнерів, ніж у попередньому році (8,3 млн. тей), після падіння пропускної здатності на 12% в останньому кварталі.

Дійсно, обсяги в трьох основних північноєвропейських контейнерних центрах Роттердам, Антверпен-Брюгге та Гамбург продовжують суттєво падати з року в рік, оскільки споживчий попит пом’якшується, а роздрібні торговці борються з наполегливо великими запасами.

Опублікувавши вчора результати за 2022 рік, генеральний директор з маркетингу Порту Гамбурга Аксель Маттерн сказав: «З Різдвом в останньому кварталі ми зазвичай маємо спостерігати зростання пропускної спроможності, але цього не сталося минулого року».

Протягом року імпорт контейнерів впав на 6,1%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 4,2 млн ТЕУ, тоді як експорт скоротився на 4,1% до 4,1 млн ТЕУ.

Пан Маттерн пояснив падіння імпорту, особливо в четвертому кварталі, високим осіннім рівнем інфляції, «який спричинив падіння споживчих витрат до найнижчого рівня». Високі складські запаси, що виникли в результаті цього, змусили імпортерів відкласти або скасувати замовлення з Азії, що змусило перевізників відправлятися на порожній термін.

Більше того, протести докерів у липні та серпні призвели до кількох перенаправлень суден із Гамбурга, тому зберегти зниження пропускної спроможності на рівні з конкурентами в центрі Бенілюксу (обсяги в Антверпені-Брюгге впали на 5,2% до 13,5 млн. теу) було досягненням, — сказав містер Метерн.

Він сказав Loadstar Подкаст у січні порт очікував «значного падіння обсягів обробки вантажів цього року», і «збереження ведмежих прогнозів щодо лінійної промисловості та невизначеність щодо того, де ми зараз перебуваємо в цьому циклі, виявляється викликом для всіх зацікавлених сторін».

Цього тижня він сказав: «Триваюча невизначена ситуація на світових ринках ускладнює надання прогнозу на рік».

Він додав, що багато чого залежить від Китаю, який залишається найбільшим торговельним партнером Гамбурга з пропускною спроможністю минулого року в 2,46 мільйона teu, що на 3,8% менше, ніж у 2021 році. Наступні за величиною США зафіксували 605 000 teu, що на 2,1% менше. Сінгапур займає третє місце з 423 000 TEU минулого року, зменшившись лише на 1,1%.

Тим часом поглиблення річки Ельба разом із покращенням фарватеру, таким як відкриття 385-метрової «пропускної коробки», скоротило час транзиту в річці, скоротило час обороту та покращило обмеження пропускної здатності, які колись мучили міський порт.

Загалом минулого року в Гамбурзі було зафіксовано 234 заходи суден місткістю понад 18 000 теу, що на 6% більше, ніж роком раніше, і пан Маддерн сказав: «Зростаюча кількість мегамакс-контейнеровозів чітко вказує на подальше прийняття коригувань фарватеру».

Також було на 5% більше закликів купувати судна від 14 000 teu до 17 999 teu, але на 17% менше суден від 10 000 teu до 14 000 teu.

Цього року перевізники отримають понад 30 новобудов місткістю понад 23 000 TEU, які можуть бути ефективно розгорнуті лише на торговій смузі Азія-Європа.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини