Рекордні результати, коли Френк Аппель останній раз працює в DHL

Frankfurt-270515 Hauptversammlung Deutsche Post DHL, Frankfurt am Main, Jahrhunderthalle Deutsche Post DHL/Бернд Георг

Під час останнього виступу Френка Аппеля на посаді генерального директора DHL група похвалилася «видатними» результатами та заявила, що «дивиться у майбутнє з оптимізмом», незважаючи на новий етап слабкішого економічного зростання.

Пан Аппель, який залишає в травні після 15 років перебування на посаді голови, щоб його замінив Тобіас Мейєр, мав сильне завершення свого правління. Виручка досягла рекордних 94,4 мільярдів євро (99,6 мільярдів доларів), збільшившись на 15,5%, тоді як показник ebit склав 8,4 мільярди євро, порівняно з 8 мільярдами євро роком раніше. З них її міжнародні підрозділи отримали 7,6 млрд євро прибутку, що на 1 млрд євро більше, ніж у 2021 році. Але рентабельність рентабельності групи впала до 8,9% з 9,8%.

«Ми продемонстрували стійкість та здатність до інновацій у складних умовах. Наш курс і стратегія залишаються на правильному шляху. Ще раз ми дякуємо нашим співробітникам за їх надзвичайну відданість у складний рік», – сказав пан Аппель.

Високі тарифи на фрахт сприяли збільшенню як доходу, так і прибутку Global Forwarding: оборот зріс на 32% до 30,2 мільярда євро, а прибутковість – на 77% до 2,3 мільярда євро. Але обсяги повітряних і автомобільних перевезень впали на 9,3% і 4,8% відповідно, тоді як морські перевезення зросли на 4,8%, але лише завдяки інтеграції Hillebrand. Маржа Ebit у підрозділі досягла 7,6%.

У європейських автомобільних вантажних перевезеннях, зазначає компанія, «дефіцит потужностей, вищі витрати на персонал, зміни в комерційних автомобільних вантажних перевезеннях і значне підвищення цін на дизельне паливо призвели до значного зростання витрат».

Дохід DHL Express склав 27,6 млрд євро, порівняно з 24,2 млрд євро, завдяки «ціновим заходам, ефектам обмінного курсу та підвищеним паливним зборам», а також більшим обсягам відправлень. Але відбулося падіння міжнародних поставок із визначеним часом через високі витрати та негативний вплив обмінного курсу. Показник рентабельності впав на 4,6% до 4 млрд євро.

DHL Supply Chain досягла рекордних нових бізнес-виграшів у розмірі 1,5 мільярда євро, із загальним доходом у 16,4 мільярда євро та 893 мільйони євро. Після придбання нідерландської компанії Monta минулого року підрозділ заявив, що «ще більше прискорить» електронну комерцію.

Два найслабші підрозділи групи, eCommerce Solutions і Post & Parcel Germany, зафіксували майже незмінний дохід і впали відповідно до 6,1 і 16,8 млрд євро.

Група заявила, що цього року виплатить близько 2,2 мільярда євро дивідендів і збільшить свій фонд викупу акцій на 2022-24 роки на 1 мільярд євро до 3 мільярдів євро. Капітальні витрати коливатимуться від 3,4 до 3,9 мільярдів євро, а також «інвестуватиме до 7 мільярдів євро до 2030 року, щоб значно скоротити викиди парникових газів і, таким чином, активно сприяти обмеженню глобального потепління до 1,5 градусів за Цельсієм».

Однак він прогнозує гірші результати цього року, очікується, що рентабельність групи знизиться до 6-7 млрд євро, а вільний грошовий потік впаде з 4,6 млрд євро до 3 млрд євро.

Але DHL дійсно припустила, що енергетична криза в Європі не така вже й погана, як здавалося спочатку, і рішення Китаю відмовитися від політики нульового поширення COVID-19 також стало перевагою цього року. У ньому додається: «Зокрема щодо основного бізнесу повітряних і морських вантажних перевезень, подальший розвиток значною мірою залежатиме від того, чи зменшиться ситуація з пропускною спроможністю і коли це станеться. У світлі невизначеної ситуації на ринку це залишається важко передбачити, але відновлення попиту очікується в кращому випадку в другій половині року.

«У світлі нестабільності потужностей і попиту невизначеність щодо ціни залишатиметься високою. Додаткове значення для ринку вантажних авіаперевезень має швидкість відновлення пасажирських рейсів, що також тісно пов’язане з розвитком світової економіки. На європейському ринку автомобільних перевезень, залежно від економічного розвитку, ми очікуємо помірного зростання обсягів у 2023 році після обережного початку, а ціни залишатимуться на стабільно високому рівні».

Ви можете прочитати повністю річний звіт тут.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини