Проблеми Панамського каналу можуть спонукати до перегляду стратегії в залах засідань вантажовідправників

Фото: © Richardpross

Постійно низький рівень води в Панамському каналі викликає у вантажовласників питання про стратегічну обґрунтованість маршруту, який допоміг багатьом обігнути перевантажені порти західного узбережжя США.

Через посуху, яка призвела до зниження рівня води в каналі, його вододілі та прилеглих річках, які постачають прісною водою кілька міст, включаючи столицю, адміністрація каналу (CPA) була змушена запровадити обмеження на судноплавство, обмеживши кількість щоденних транзитів. і осадка суден.

Це змусило деякі контейнеровози розвантажувати ящики біля входу в канал для перевезення через перешийок залізницею.

У середу CPA оголосило, що вирішило продовжити обмеження, які дозволяють максимум 32 транзити на день. Кораблі, які не мають підтвердженого бронювання, повинні проходити аукціони, які можуть доходити до 1 мільйона доларів за слот.

Ситуація негативно впливає на вантажовласників. Крістіан Рулоффс, генеральний директор Container xChange, сказав: «Виклики, пов’язані з Панамським каналом, ще більше погіршують існуючі проблеми промисловості. З огляду на падіння запасів і очікуване відновлення попиту канал […] ймовірно, відчуватиме підвищений тиск».

Деякі спостерігачі та постачальники послуг логістики попереджають, що товари, необхідні для сезону різдвяних покупок, можуть прибути із запізненням. За даними CPA, на американський ринок спрямовуються товари на 270 мільярдів доларів – близько 73% річного обсягу каналу.

Обмеження на транзит спричинили нагромадження суден: за деякими даними, кілька днів тому в черзі стояло 200, а час очікування становив до 21 дня.

Реальність менш драматична, однак, CPA заявило в середу, що 120 кораблів чекали на проходження, і на початку цього тижня середній час очікування незаброньованих транзитних рейсів становив 9-11 днів.

Тим часом обмеження вдарили по одних секторах значно сильніше, ніж по інших. Найбільше постраждали балкери. На початку серпня в очікуванні проходу було 91 судно. З іншого боку, контейнерні лінії спостерігали лише незначні збої, оскільки вони мають пріоритет і зазвичай бронюють транзитні слоти завчасно, сказав Джуда Левін, керівник відділу досліджень Freightos.

Були також попередження про високі витрати на транзит через Панамський канал. У червні кілька транспортних ліній, у тому числі Hapag-Lloyd і CMA CGM, оголосили про транзитні надбавки, але здебільшого перевізники поки що не стягували додаткових зборів.

Що стосується підвищення ставок, ціни на прямі транстихоокеанські маршрути до західного узбережжя США зростали швидше, ніж ставки через Панамський канал.

«Слаба потужність на ринку також, ймовірно, пом’якшить вплив будь-яких заторів на тарифи на фрахт», – прокоментував пан Левін.

Для Maersk поки що все було як завжди. Прес-секретар сказав: «Ми насправді не помітили суттєвих змін у судах, які прямують до портів східного узбережжя проти західного», і додав, що потоки в пік сезону посилили бізнес до шлюзів обох берегів.

Деякі спостерігачі прокоментували, що ще занадто рано бачити повний вплив обмежень каналу на вантажовласників та їхні маршрути, але в довгостроковій перспективі проблеми викликають певні роздуми в залах засідань вантажовідправників. Один керівник експедитора повідомив про збільшення запитів на транзит через Суецький канал, додавши, що він очікує збільшення потоків через західні порти США.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини