Помічено «зелені сходи», коли ринок авіавантажних перевезень досягає дна

Цього літа мало змінилися тенденції, які домінували на ринку вантажних авіаперевезень протягом деякого часу: слабкий попит і надлишок потужностей, що призвело до постійного зниження ставок.

Липневі показники Baltic Air Index (BAI) для Шанхаю в Європі та Північній Америці показали падіння на 59% і 46% в порівнянні з минулим роком відповідно, тоді як у Гонконзі в Європі і Північній Америці показники впали на 43% і 45%. % відповідно.

Торгові звіти більшості експедиторів за другий квартал показали двозначне зниження обсягів і падіння прибутковості на 30% або більше, посилюючи переважаючу похмурість.

Однак, згідно з останнім щомісячним оновленням інвестиційного банку Stifel на основі даних BAI, можуть бути ознаки того, що ринок досяг найнижчої точки, і що задовільний кінець року все ще можливий.

«Цього сезону прибутків багато уваги було приділено попиту. Результати виявилися слабшими, ніж очікувалося, обсяги були меншими, ніж очікувалося, а ознаки перелому виявити важче, ніж ми очікували», — сказав Брюс Чан, директор і старший аналітик глобальної логістики та мобільності майбутнього у Stifel.

«Але виходячи з наших розмов із командами управління, як державними, так і приватними, і перевірок нашого каналу з вантажовідправниками, ми побачили дно». Однак він додав: «Це дно може мати більше плоский корпус, ніж V-подібну форму, тому навряд чи все погіршиться з точки зору попиту».

І він попередив: «Ми моделюємо консервативно як наш базовий варіант для пікового сезону пізніше цього року. Хороша новина полягає в тому, що порівняння буде легшим, ніж у 2022 році, з 2021 роком. Тому, хоча абсолютні рівні вантажоперевезень, ймовірно, не будуть особливо важливими, навіть невеликий збір у святкові дні буде кращим, ніж минулого року».

Одним із ключових факторів коливання цього року, ймовірно, буде рівень довіри роздрібних торговців до споживчого попиту та те, чи не будуть вони обережні, відновлюючи запаси, сказав пан Чан.

«Ситуація може суттєво змінитися впродовж року, але навіть коли ми виходимо з важкого другого кварталу, ми бачимо зелені сходи споживчої впевненості та зниження інфляції, що може змінити баланс на користь скромного піку проти приглушеного».

Що стосується пропозиції, пан Чан зазначив, що ринок продовжує спостерігати надлишок, посилений припливом ємності живота, і додав: «Є ще більше ємності. Ми вважаємо, що ця динаміка найбільш поширена на транстихоокеанських смугах, де деякі азіатські ринки повільніше відкриваються, а отже, повільніше нормалізуються на фронті пропускної здатності».

Він підсумував: «Ми очікуємо, що надлишок пропозиції на світовому ринку вантажних перевезень збережеться навіть у 2024 році, якщо не пізніше. Тож будь-яке посилення ставок, швидше за все, має відбутися через покращення попиту».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини