Південноафриканська торгівля відходить від авіаперевезень вантажів, оскільки океанські ставки падають

Порт-Елізабет © Wirestock Dreamstime.com

У Південній Африці очікується перехід від авіаперевезень, оскільки імпортери та експортери дивляться на падіння ставок морських перевезень і підвищення надійності морських перевезень.

Зокрема, автомобільна промисловість буде менше покладатися на повітря, почули делегати минулого тижня на заході Air Cargo Africa в Йоганнесбурзі.

«Ринок був дуже нестабільним, — пояснив Ренай Мутілал, виконавчий директор південноафриканської асоціації виробників компонентів NAACAM. «Ринок компонентів залежить від глобально інтегрованого ланцюжка створення вартості. Не можна мати 99% компонентів, потрібно 100%.

«У минулому ми пересувалися здебільшого морським транспортом, але понад [pandemic] років у нас було величезне захоплення повітрям. У моря були проблеми. За останні три-чотири роки ми спостерігаємо збільшення використання авіаперевезень на 60-70%».

Але він додав: «Сектор компонентів чутливий до витрат, і вартість завжди буде ключовим фактором прийняття рішень. Але щоб не стати причиною закриття конвеєра, використання літаків стало набагато поширенішим».

Жак Мелле, керівник відділу логістики індійського автовиробника Mahindra & Mahindra, сказав, що його компанія також звернулася до авіаперевезень.

«Ми здійснюємо логістику точно вчасно, тому морські вантажні перевезення – це завжди виклик. Covid мав величезний вплив, і нам довелося звернутися до повітря. Зазвичай ми здійснюємо 80% морських перевезень, зараз це скоріше 60:40 або 50:50. Ми повинні забезпечити безперебійну роботу заводів».

Але він сказав, що повітряну ємність було важко знайти. Він пояснив: «Було доступно небагато авіакомпаній, особливо з Індії, де у нас були лише Emirates».

Нхламуло Машімб’є, головних частин і продажів Daimler Truck Southern Africa, сказав, що йому потрібна швидкість і надійність.

«Це найважливіші речі для нас. Ми почали надавати необхідні послуги – у нас є штрафні санкції. Це змушує вас використовувати повітря, інакше ви заплатите більше [by getting fines for delayed shipments].”

Відповідно до останні дані Дослідницька консалтингова компанія Trade Data Service (TDS) показала, що минулого року повітряний транспорт становив близько 20% вартості південноафриканської торгівлі, а морський і автомобільний транспорт становили 67% і 12% відповідно. Минулого року загальна торгівля повітряним транспортом скоротилася на 1,2%, але експорт дещо зріс, на 0,5%, і більша частина скорочення імпорту була пов’язана зі зменшенням поставлених вакцин проти Covid.

Але обсяги повітря цього року впадуть, кажуть в автокомпаніях. Містер Меллет сказав: «Ставки морського фрахту падають і нині дешевші, ніж чотири роки тому, тому ми не будемо багато пересуватися повітрям, якщо зможемо доставити це.

«Ми завжди будемо використовувати повітря, воно завжди буде на задньому плані. Але море дешевше».

Усі вантажовідправники постраждали від минулорічних Транснет-страйк портових і залізничних працівників.

«Роль праці та продуктивності в портах стає ще важливішою як фактор глобальної конкурентоспроможності», — пояснив пан Мутілал. Він сказав, що південноафриканський уряд додав фіскальну підтримку зростаючому автомобільному сектору у формі грантів і стимулів для заохочення збільшення експорту.

Mahindra також оцінює регіони для виробництва, сказав пан Меллет. «Китай відіграє велику роль, але все більше компаній шукають інші регіони, наприклад Південну Африку».

Kenya Airways Cargo, тим часом, запропонувала виробникам розглянути морське повітря та отримати найкраще з обох світів.

«Ми бачили, як компанії реструктуризувалися та переходили до мультимодального підходу», — сказав Пітер Мусола, комерційний менеджер з вантажних перевезень. «Море-повітря є хорошим варіантом для Африки, він знижує витрати для багатьох країн, які не мають виходу до моря. Цілком зрозуміло, що імпорт надходить морем до Момбаси, а потім – повітрям».

Він додав, що авіакомпанія розмовляє з CMA CGM про створення мультимодального рішення.

TDS показало, що річний вантажообіг авіаперевезень у Південній Африці становив близько 350 000 тонн, а пропускна здатність контейнерів у головних портах становила приблизно 4 мільйони teu на рік.

«Протягом останнього десятиліття в економічному плані Південна Африка пережила вибоїни, і це також відображено в показниках міжнародної торгівлі. Проте показники 2022 року були хорошими: обсяг торгівлі зріс на 9,5%. Очікування на цей рік вказують на подальше зростання, незважаючи на поточну енергетичну кризу [load shedding] може зірвати це».

Близько двох третин обсягів африканських повітряних вантажів проходять через чотири аеропорти: Найробі, Йоганнесбург, Аддіс-Абеба та Лагос.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини