Перевізники «отримують те, що можуть, поки можуть», оскільки ставки знижуються

© Alexlmx

Напередодні традиційного транстихоокеанського сезону переговорів про річну контрактну ставку, схоже, не спостерігається сповільнення ерозії спотових ставок на контейнери Азія-США.

Через те, що океанські перевізники не змогли зупинити падіння за допомогою порожніх програм керування пропускною спроможністю, які водночас суперечили інтуїтивно значним знижкам короткострокових ставок, транстихоокеанські авіакомпанії були піддані значному скороченню тендерів на нові контракти, починаючи з травня.

Цього тижня показник Freightos Baltic Exchange (FBX) від Азії до західного узбережжя США впав ще на 4,6% до 1181 доларів США за 40 футів, що в порівнянні із середнім показником FBX за той самий тиждень минулого року в 15 898 доларів США, яскраво нагадує про те, як далеко та як швидко розвалився ринок США.

Тим часом, до цього часу надійніша торгівельна смуга між Азією та східним узбережжям США спостерігає скорочення переваг преміум-розповсюдження над портами на західному узбережжі, показник WCI США на східному узбережжі Drewry цього тижня знизився ще на 4% до 2881 доларів США за 40 футів, наприклад.

Крім того, точка беззбитковості для перевізників Asia USEC буде значно вищою, ніж для їхніх послуг на західному узбережжі, через довший час транзиту, який споживає значно більше палива, і високу вартість плати за проїзд через Панамський/Суецький канал, яку потрібно враховувати при розрахунках подорожі. .

В інших місцях, на торговій смузі Азія-Європа, перевізники також спостерігають, як їхня раніше здорова маржа зникає з кожним рейсом туди й назад.

Найнижча спотова ставка в Азії та Північній Європі цього тижня була зареєстрована на XSI Xeneta на рівні 1548 доларів США за 40 футів – на 5% менше, ніж за попередній тиждень, на 13% за місяць і порівняно з приблизно 14 500 доларів США 12 місяців тому.

Однак ринок переповнений пропозиціями від китайських експедиторів, які пропонують набагато нижчі ставки FAK, з терміном дії до кінця березня з використанням усіх основних перевізників. Про це повідомив представник NVOCC у Феліксстоу Loadstar цього тижня він отримував пропозиції нижчих ставок «практично щодня».

Він додав: «Я навіть можу вибрати перевізника з найкращим часом транзиту, і більше немає додаткової плати за порти Великобританії. Фактично, деякі рядки дадуть мені додатковий вільний час на причалі та відмовляться від будь-якого простою на боксі, якщо він мені знадобиться довше.

«Я думаю, що вони [carriers] отримують те, що можуть, поки можуть”, – сказав він.

І спотові ставки від Азії до Середземномор’я також падають, незважаючи на сильніші фундаментальні показники ринку, наприклад, WCI втратив цього тижня ще 2% до 2540 доларів США за 40 футів.

Винятком спотового ринку контейнерних перевезень залишається трансатлантична торгова смуга, індекси якої демонструють надзвичайну стійкість перед обличчям значного збільшення пропускної спроможності та, як наслідок, зниження коефіцієнтів завантаження на головному маршруті від Північної Європи до східного узбережжя США.

Показники індексів FBX, XSI та WCI від Північної Європи до східного узбережжя США цього тижня практично не змінилися на рівні 4992, 5253 і 5640 доларів США за 40 футів відповідно.

«На відміну від транстихоокеанської та азіатсько-європейської торгівлі, зниження рівня використання поки що не вплинуло на ціноутворення в торгівлі, що вказує на те, що якийсь інший механізм також має бути задіяний у визначенні рівня ставок у цій конкретній торгівлі», — сказав Алан Мерфі. , генеральний директор Sea-Intelligence.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини