Перевізники на критичному етапі, коли спотовий ринок знову блимає червоними сигналами

© Шейла Фіцджеральд

Після того, як минулого тижня було зафіксовано зростання за всіма напрямками, індекси спотового ринку контейнерів знову почали блимати червоним кольором для основних торговельних ліній зі сходу на захід.

Це підтвердження того, що океанський перевізник 1 листопада FAK (вантажні перевезення всіх видів) GRI (загальне підвищення тарифів), зокрема, з Азії до Європи, вичерпався й досяг лише невеликого відсотка від запиту.

І це також пояснює, чому перевізники були змушені зробити останню спробу змінити налаштування, щоб підвищити спотові тарифи на маршруті до кінця року, випустивши нові, але ідентичні GRI на 1 грудня.

Компонент WCI Азії та Північної Європи Drewry знизився на 4% цього тижня, в середньому на 1227 доларів США за 40 футів, і на 43% нижче, ніж за той самий тиждень минулого року.

Раніше цього тижня в коментарі Індексу контейнерних перевезень Нінбо (NCFI) було зазначено тенденцію до зниження, повідомляючи про те, що ціни в Північній Європі та Середземномор’ї «різко впали після короткого підвищення».

Крім того, Лоадстар постійні контакти вантажовідправників повідомили, що перевізники Азії та Північної Європи повернулися до прямого дисконтування після періоду, коли ціноутворення в основному залежало від навантажувачів NVOCC.

Про це повідомив один вантажовідправник із Великобританії Loadstar перевізник із трійки найкращих продовжив свої дуже знижені тарифи з Даляня до Фелікстоу до останньої дати відправлення 4 січня, без GRI за грудень.

Про це повідомила сінгапурська AGX Loadstar що дотримання GRI від 1 грудня було, на його думку, «сумнівним».

Насправді, платформа співпраці для експедиторів та імпортерів заявила, що перші річні пропозиції тарифів перевізника були в районі від 1050 до 1300 доларів США за 40 футів, що «погано свідчить про досягнення нових рівнів ставок», – сказав AGX.

Азіатсько-Середземноморські спотові ставки останнім часом також зазнали тиску, і цього тижня WCI знизився ще на 1% до 1449 доларів США за 40 футів, що на 57% нижче, ніж рік тому.

У відповідь MSC оголосила про нові ставки FAK для портів Західного Середземномор’я, які набувають чинності 1 грудня, у розмірі 2000 доларів США за 40 футів.

Тим часом у транстихоокеанському регіоні спотові ставки XSI від Азії до західного узбережжя США від Xeneta впали на 8%, в середньому на 1906 доларів США за 40 футів, після досягнення послідовних тижнів зростання. AGX повідомила, що «Maersk зробив значні знижки» на tradelane через свою онлайн-платформу Maersk Spot.

Тим не менш, ставки на торгівлі виявилися більш стійкими, ніж у Європі, про що свідчить той факт, що, на відміну від Північної Європи та Середземномор’я, ставки залишаються вищими, ніж 12 місяців тому.

Навпаки, спотові ставки від Азії до східного узбережжя США мають низхідну спіраль, причому цього тижня WCI впав ще на 2% до 2621 долара за 40 футів, що на 48% нижче показника за той самий тиждень минулого року.

Ізраїльський перевізник Zim, який цього тижня опублікував шокуючий чистий збиток у 3 кварталі в розмірі 2,1 мільярда доларів США (здебільшого пов’язаний зі знеціненням), перевстановлює петлю західного узбережжя між Китаєм і США, яку він призупинив у березні, таким чином скориставшись перевагами вищих ставок до США. західного узбережжя, оскільки берегове зміщення вантажу змінюється.

Проте введення додаткової потужності для західного узбережжя США, ймовірно, спричинить тиск на ціноутворення на цьому маршруті.

На трансатлантичному спотовому ринку спотові ставки цього тижня залишалися незмінними, із середнім показником XSI на рівні 1293 доларів США за 40 футів, хоча ці ставки приблизно на 80% нижчі, ніж рік тому, і залишаються значно нижчими за витрати перевізників.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини