Перенасичення контейнерів не вплине на фінансову привабливість коробок, які належать відправникам

© Бінкскі

Незважаючи на надлишок обладнання та падіння фрахтових ставок, контейнери, що належать вантажовідправнику (SOC), можуть бути економічно ефективнішими, ніж оренда контейнерів, що належать перевізникам.

Консультаційна компанія Container Xchange у своєму щорічному опитуванні припускає, що це пов’язано з дефіцитним обладнанням у внутрішніх районах, а SOCs не підлягають неочікуваним демереджам і зборам за утримання.

Як і в попередніх опитуваннях, Container Xchange діяв під прикриттям, видаючи себе за експедитора, щоб дізнатися про тарифи SOC і COC за переміщення колод між китайським Нінбо та європейськими портами.

З перевізників, до яких звернулися, 82% могли запропонувати тарифи як SOC, так і COC; 18%, які пропонували б лише COC, робили це тому, що не працювали з SOC або не знали про них.

Лінійними операторами, сприйнятливими до SOC, були Wan Hai, Yang Ming, HMM, TS Lines, ONE, SITC, Sinokor, Tailwind, SeaLead, Transfar, Emirates і Samudera. Серед експедиторів, з якими зв’язалися, 36 знали про SOC, що втричі більше, ніж у 2019 році.

Хоча деякі котирування COC здаються привабливими на перший погляд, вантажовідправники вказують загальну ціну за морський фрахт, яка включає використання контейнера та слота на судні перевізника. Однак ціна SOC стосується лише слота.

Container Xchange пропонував 500 доларів США за 40-футовий контейнер як для SOC, так і для COC, але пояснив: «Одним із найбільших переваг використання SOC є уникнення плати за затримання, тоді як COC схильні до цього, особливо при доставці у внутрішні країни або там очікуються затримки через геополітичні події.

«Якщо вантаж відправляється в місце з дефіцитом контейнерів, перевізники повинні бути більш ніж готові доставити туди більше власного обладнання», — заявили в Container Xchange. «У такому випадку ви також зможете придбати їхнє обладнання за хорошою ціною, що зробить COC кращим вибором. Але якщо ваш вантаж відправляється в надлишкове місце, перевізники та власники контейнерів можуть стягувати вищу ціну.

«Вони не зацікавлені платити за зберігання та переміщення контейнерів у порту призначення. Якщо ви все-таки хочете поїхати туди, можливо, буде простіше привезти власний контейнер, щоб перевізнику не доводилося цим займатися.

«Те саме стосується ситуації з обладнанням у вашому пункті прийому. Якщо ви хочете доставити вантаж із надлишкових контейнерів, перевізники готові надати їх вам із більшою знижкою, оскільки ви допоможете їм уникнути переміщення порожніх контейнерів. Ви повинні отримати хорошу ціну, якщо допоможете NVOCC переставити своє порожнє обладнання, оскільки навіть вони повинні платити за переміщення порожніх контейнерів судноплавними лініями».

У Нінбо була одна з найнижчих середніх комісій D&D з 50 перевізників, досліджених Container Xchange минулого року (245 доларів США за контейнер після 14-го дня), але відомо, що перевізник, який надає цю конкретну комісію, стягує в середньому 501 долар США в усіх портах.

Китайський експедитор Pudong Prime, який брав участь в опитуванні, сказав, що нижча вартість використання SOC дозволила компанії збільшити обсяг перевезень.

У ньому сказано: «Минулого року найважливішими факторами, які створили для нас бізнес, були низькі спотові тарифи, плата за самовивіз і щоденна плата. І оскільки більшість складів потребувало обладнання, нашим клієнтам доводилося зберігати наші контейнери два-три місяці. Це стало головним каталізатором нашого зростання продуктивності у 2022 році».

Однак інший китайський експедитор Qingdao Shengyun не погодився. Розповів представник Loadstar: «На сучасному ринку багато SOC надають експедитори. Тільки вантажовідправники з великими обсягами отримають власні контейнери, так як вони можуть зменшити витрати на доставку.

«Хоча може виникнути надлишок COC, оператори ліній можуть впоратися з цим, повернувши орендовані ящики».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини