OpenSea NFT Marketplace вносить зміни в правила комісії для творців і роялті – ось що вам потрібно знати

Джерело: AdobeStock / JorgeEduardo

Основний ринок невзаємозамінних токенів (NFT) OpenSea вніс зміни, які роблять комісію творця необов’язковою для нових колекцій.

Зокрема, OpenSea заявила, що припинить використання фільтра оператора, який функціонував як інструмент примусового стягнення гонорарів творців на платформі.

Натомість OpenSea тепер переходить на необов’язкові роялті за всі продажі NFT на вторинному ринку, тобто на звичайному ринку, де колекціонери та трейдери NFT продають один одному.

Крім того, платформа заявила, що існуючі колекції NFT, які вже використовують фільтр оператора, матимуть привілейовані роялті до 29 лютого 2024 року.

Для існуючих колекцій NFT, які не використовують фільтр операторів, змін не буде.

Новина про зміни з’явилася в блозі пост у четвер від співзасновника та генерального директора OpenSea Девіна Фінзера.

Зміни набудуть чинності з 31 серпня.

Короткий опис майбутніх змін також було опубліковано на платформі соціальних мереж X:

Відсутність підтримки громади

За даними OpenSea, є три причини, чому компанія внесла зміни.

По-перше, компанія послалася на відсутність підтримки операторського фільтра з боку спільноти, заявивши, що «успішність залежить від підтримки всіх учасників екосистеми, а цього просто не сталося».

По-друге, було сказано, що «вибір гонорарів творців» є важливим принципом як для колекціонерів NFT, так і для творців, водночас зазначивши, що повне володіння NFT має означати, що користувачі «можуть утримувати його, продавати чи знищувати» без втручання.

Нарешті, OpenSea зазначила, що комісія творців — це лише один із багатьох джерел доходу, які можуть отримати творці NFT.

«[…] наша роль у цій екосистемі полягає в розширенні можливостей інновацій за межі одноразового використання або бізнес-моделі», — додали на ринку NFT.

OpenSea протягом тривалого часу був домінуючим ринком для торгівлі NFT, а сьогодні займає друге місце за обсягом торгівлі за 30 днів, згідно з даними DappRadar.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини