Обмеження Панамського каналу можуть допомогти портам західного узбережжя, оскільки імпорт знову скорочується

Минулого місяця Нью-Йорк повернув собі статус найкращого контейнерного порту в США за обсягом імпорту, тоді як відсутність пікового сезону призвело до ще одного двозначного зниження пропускної спроможності на першій десятці шлюзів.

Відповідно до Звіт МакКауназагальний контейнерний імпорт у найбільш завантажених портах минулого місяця впав на 12,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 1 828 320 teu – 10-й місяць поспіль, коли зниження перевищує 10%.

І берегові зміни продовжувалися такими темпами протягом липня: порти східного узбережжя США та узбережжя Мексиканської затоки перевантажили 1 022 445 ТЕУ в імпортних ящиках, що на 4,4% менше 22 липня. Це можна порівняти з величезним падінням на 21% порівняно з минулим роком на західному узбережжі до 805 875 ТЕУ.

Портовий комплекс Сан-Педро-Бей у Лос-Анджелесі та Лонг-Біч зазнав найбільшого падіння з імпортом, відповідно, на 24,2% та 27,9%, до 367 983 teu та 271 086 teu.

Цього тижня докери західного узбережжя голосують за трудову угоду, укладену в червні між їхніми роботодавцями та Міжнародним профспілкою берегових і складських господарств (ILWU), що може стати поштовхом для відновлення обсягів на тихоокеанське узбережжя.

Дійсно, президент комісії гавані Лонг-Біч Боббі Олвера був оптимістично налаштований, що підписання нового трудового контракту призведе до відновлення. Він сказав: «Ми готові до відновлення обсягів вантажів на основі нашої здатності переміщувати вантажі надійно, швидко та стійко».

Проте автор звіту, консультант Джон Маккаун, вважає, що може знадобитися деякий час, щоб сповільнитися та/або відновитися береговий зсув із західного на східне узбережжя.

«Повний вплив цього [labour agreement]і те відскок, який можна спостерігати з точки зору прибережної суміші, потребує ще пару місяців, щоб повністю відтворитися», – сказав він.

Водночас він припустив, що низький рівень води в Панамському каналі, що обмежує транзит і коефіцієнти завантаження суден, що користуються водними шляхами транстихоокеанської Азії до східного узбережжя США, може принести користь портам західного узбережжя.

«Це може збільшити будь-яке коливання назад до більшої кількості викидів із західного узбережжя в найближчій перспективі», — сказав пан Маккаун.

Незважаючи на дискусію про зрушення узбережжя, головне питання без відповіді від контейнерних портів, океанських перевізників і всіх гравців у ланцюжку постачання: чи буде цього року пік сезону?

Під час нещодавніх звітів про прибутки перевізників за другий квартал висловлювався певний оптимізм щодо того, що, принаймні в транстихоокеанському регіоні, «послаблений» пік сезону може настати пізніше, ніж зазвичай.

Перевізників надихає рівень використання суден останніх рейсів з Китаю, причому деякі лінії повідомляють, що вони були «наближені до рухомого вантажу». І це стало основою для підвищення ставок перевізників, наприклад, спотовий компонент спотової ставки XSI від Азії до західного узбережжя США від Xeneta зріс на 60% з кінця червня до 2030 доларів США за 40 футів.

Насправді, генеральний директор порту Лонг-Біч Маріо Кордеро очікує «скромного пікового сезону для судноплавства, оскільки цього року споживачі витрачають трохи менше на шкільне приладдя та подарунки під час святкового сезону», сказав він.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини