Низькі тарифи та надлишок потужностей: як бачать ринок чартерні брокери

Ще в червні відгуки з ринку чартерних авіаперевезень вказували на надлишок вантажних перевезень, що призвело до зниження тарифів і змусило деяких операторів притулитися до стіни.

Два місяці потому, чи переважає надлишок потужностей, чи попит зріс настільки, щоб компенсувати деякий спад і зупинити падіння цін?

Loadstar оцінив настрої серед кількох провідних чартерних брокерів. П’єр ван дер Штікеле, віце-президент Air Partner із глобальних вантажних перевезень, сказав, що ситуація мало змінилася.

«Зараз ми бачили кілька вантажних суден, поставлених на тимчасове зберігання. На більшості доріг показники навіть нижчі, ніж у 2019 році до пандемії.

«Деякі короткомагістральні оператори, такі як кур’єрські компанії з B737F, відчувають труднощі із заповненням літаків, і те саме стосується операторів далеких B747/777F, де тарифи значно впали. Зараз перевізники задаються питанням, чи варто взагалі працювати. Залишатися на ринку лише для того, щоб зберегти частку ринку, коштує дуже дорого, і мова йде про те, як довго перевізники зможуть витримувати гру в очікуванні».

Однак Ед Джиллетт, засновник і директор компанії CharterSync, що займається цифровим чартерним бронюванням, намалював набагато менш похмуру картину, підкресливши деяку стабілізацію ставок після тиску, який спостерігався у другому кварталі.

Він сказав: «Починаючи з останніх двох тижнів липня, ми стали свідками ознак того, що чартерні ставки почали збільшуватися на цілих 10% на кінець серпня і далі. Ми очікуємо, що цей показник ще зросте, оскільки перевізники готуються до напруженого останнього кварталу.

«Є обнадійливі ознаки: темпи інфляції знижуються, а зростання триває, і попит може наблизитися до стрибка протягом року. Але на цьому етапі важко сказати, наскільки це сплеск.

«Залежно від маршруту нормалізація ставок близька до рівня до пандемії. Пропускна здатність у деяких випадках знову скорочується, тому ми повинні очікувати більше рутинних циклів чартерних ставок авіаперевезень».

Але Ден Морган-Еванс, директор з групових вантажних перевезень у Air Charter Service, не бачить перспектив підвищення ставок і сказав: «На ринку безперечно існує надлишок потужностей, що призвело до значного падіння ставок. Я б застеріг, оскільки зараз низький сезон.

«Однак я не очікую значного зростання ставок у пік сезону. У розпал сезону ми бачимо попередні бронювання за нижчими ставками, ніж до пандемії».

Але він применшив значення надлишку потужностей на чартерному ринку, який значною мірою спричинений падінням електронної комерції та перевезень генеральних вантажів.

Він сказав Loadstar: «Більш традиційні чартерні сектори — негабаритні та проектні вантажі, швидкопсувні вантажі, живі тварини, допомога — залишаються життєрадісними. Клієнти все ще шукають орендовану потужність і зараз можуть отримати її дешевше».

За словами одного великого експедитора, суттєвим фактором сьогоднішнього «дисбалансу» пропозиції та попиту на повітряні вантажні перевезення є тривалий ефект контрактних чартерних потужностей вантажних перевезень, заблокованих (експедиторами), коли простір був у великій кількості наприкінці 2021 та 2022 років. , очікується, що це пом’якшиться, коли термін дії договорів оренди закінчиться, що дасть можливість знову нормалізуватися, додав експедитор.

І пан Джиллетт додав, що «більшість цих угод, ймовірно, зараз розірвано, або були можливості перерозгорнути (потужність) на більш сприятливих маршрутах».

Наскільки швидко «нормалізується» потужність, невідомо, сказав пан Морган-Еванс, пояснюючи: «Є ряд [freighter] конверсії, які ще не вийшли на ринок – подальше збільшення потужності. Я думаю, що знадобиться деякий час, щоб вирівнятися, але в цьому немає нічого нового на ринку вантажних авіаперевезень. Ймовірно, ми почнемо спостерігати, як деякі зі старих пневмокаркасів будуть виведені з експлуатації, що має допомогти вирівняти ситуацію».

За словами пана Ван дер Стікеле, впровадження на ринок широкофюзеляжних і вузькофюзеляжних вантажних суден «загалом не було добре продуманим».

Він додав: «Це питання часу та ризику. Ті, хто виведе літаки на ринок занадто рано, значно постраждають. Ті, хто може почекати трохи довше, швидше за все, будуть кращими.

«Золоте питання полягає в тому, коли ринок відновиться? Зараз ми переживаємо не звичайну економічну кризу, а війну, яка створює довгострокову невизначеність для широкого споживчого ринку. Це безпосередньо впливає на авіаперевезення».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини