Новий раунд «альянсних музичних стільців» може відбутися після «безладного» розлучення 2M

Згідно зі спекуляціями на конференції S&P Global TPM у Лонг-Біч минулого тижня, майбутній розпад альянсу 2M між MSC і Maersk може стати каталізатором нового раунду «музичних стільців альянсу».

Незважаючи на розлучення у 2025 році, що спонукало перевізників у альянсах THE та Ocean збити ряди та підтвердити довговічність своїх угод про спільне використання суден (VSA), шановний аналітик та генеральний директор Vespucci Maritime Ларс Дженсен помістив кота серед голубів під час насичений останній день.

Він передбачив, що група Ocean Alliance, що складається з CMA CGM, Cosco (OOCL) і Evergreen, також може бути розбита через їхні різні прагнення та політичні амбіції.

Однак це було рішуче спростовано президентом CMA CGM у Північній Америці Пітером Левеском під час інтерв’ю «чату біля каміна» з Журнал комерції виконавчий редактор Марк Шаконьї.

Насправді пан Левеск сказав, що існують плани щодо подальшого зміцнення Ocean Alliance VSA. Він сказав, що CMA CGM продовжує вірити, що модель об’єднання альянсів для лінійного судноплавства «є шляхом вперед».

Але пан Дженсен, який ще більше шокував делегатів, припустивши, що альянси не тільки розпадуться, але й німецький перевізник Hapag-Lloyd і японська Ocean Network Express (ONE), яка включає контейнерний бізнес NYK, MOL і K Line, можуть об’єднати зусилля. свіжа консолідація.

Не дивно, що враховуючи рекордні 18 мільярдів доларів чистого прибутку за 2022 рік, Рольф Хаббен Янсен, генеральний директор Hapag-Lloyd, не бачить цього зовсім так.

Під час презентації компанії для інвесторів за весь 2022 рік минулого четверга він сказав, що новина про розпад 2M «не була великою несподіванкою», враховуючи «дуже різні стратегії компаній». Він сказав, що і MSC, і Maersk мають «масштаби, щоб діяти самостійно і, можливо, вибірково продовжувати співпрацю».

І додав: «Не очікую [the 2M split] мати величезний вплив на інші альянси. Відносини в нашому альянсі хороші, і ми також маємо контракт, який діє до 2030 року, тому я не бачу причин, чому це істотно зміниться».

Тим часом в інтерв’ю с CNBCМинулого тижня Лорі Енн ЛаРокко, генеральний директор MSC Сорен Тофт уточнив, що, незважаючи на думку, що саме MSC хотіла припинити 2M, саме Maersk хотів відстрочити VSA.

«Ми були раді продовжити партнерство, але Maersk хотіла піти на іншу траєкторію», — сказав він пані ЛаРокко.

«Це не означає, що ми не будемо ні з ким співпрацювати в майбутньому. У деяких напрямках ми можемо вибрати власний шлях, а в інших ми будемо створювати певні структури альянсу», – додав пан Тофт.

Тим часом MSC і Maersk заявили, що це буде «бізнес як зазвичай», доки термін дії 2M VSA офіційно не закінчиться наприкінці наступного року.

Проте, залишивши останнє слово за паном Дженсеном: він припустив, що період підготовки може «закрутитися».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини