Наступне зменшення біткойна вдвічі трохи більше ніж через рік – ось що може трапитися з ціною BTC

Bitcoin логотип. Джерело: Adobe

Наступний біткойн-халвінг, коли винагорода BTC, що передається мережевим валідаторам за видобутий блок, буде зменшена вдвічі, відбудеться трохи більше ніж через рік, і це може стати ключовою темою на ринку біткойнів у найближчі квартали. Це пов’язано з тим, що минулі половини постійно мали величезний вплив на ціну.

Для довідки, поточна винагорода за блок біткойнів становить близько 6,25 BTC, причому для майнінгу блоків потрібно в середньому близько 10 хвилин. У квітні 2024 року ця винагорода за блок буде зменшена до 3,125 BTC, уповільнивши рівень інфляції біткойна з приблизно 2,0% до приблизно 1,0%. Рівень інфляції біткойнів розрахований на продовження падіння та прагне до нуля, щоб гарантувати, що пропозиція BTC ніколи не перевищить 21 мільйон.

Халвінг зазвичай веде до лютого ралі

Наразі відбулося три випадки падіння біткойна наполовину: перший у листопаді 2012 року, другий у липні 2016 року та останній у квітні 2020 року. Усі три призвели до значного зростання ціни біткойна. На момент халвінгу 2012 року біткойн коштував близько 12 доларів. Приблизно за рік він перевищив 1000 доларів.

Друге вдвічування відбулося, коли ціна біткойна становила близько 650 доларів. Менш ніж за півтора року ціна біткойна досягла 19 000 доларів. Нарешті, у 2020 році відбувся халвінг, коли ціна біткойна була нижче 9000 доларів. Потім у листопаді 2021 року ціни досягли рекордних значень у 69 000 доларів.

Таким чином, біткойн продемонстрував приріст від дати зменшення вдвічі до наступного ринкового піку приблизно в 83x, 29x і 8x. Не дивно, що у зв’язку з тим, що біткойн розвивається як клас активів і має суттєве зростання ринкової капіталізації, темпи його приросту після вдвічі сповільнилися і можуть ще сповільнитися.

Можливо, халвінг у 2024 році може призвести до скромнішого 2-3-кратного приросту, якщо дивитися на пік ціни біткойна в період халвінгу після 2024 року. Через низку мережевих і технічних індикаторів, які кричать про те, що ведмежий ринок 2022 року закінчився, а 2023 рік є хорошим початком для найбільшої у світі криптовалюти за ринковою капіталізацією, продовження поступового відновлення у 2023 році та в 2024 році цілком може бути на карті. незважаючи на поточні проблеми з макроекономікою/ліквідністю через зусилля ФРС щодо посилення.

Скажімо, біткойн зможе відновитися до $30-40 тис. до моменту наступного халвінгу. У такому випадку ми цілком могли б очікувати зростання після вдвічі на північ від 100 тисяч доларів.

Інші моделі вказують на довгостроковий потенціал зростання біткойна

Ряд широко використовуваних довгострокових моделей ціноутворення біткойнів/інструментів прогнозування є набагато більш оптимістичними щодо біткойнів, ніж наведений вище аналітичний аналіз. Відповідно до загальнодослідженого аналізу запасів до потоку, який показує приблизний рівень ціни на основі кількості BTC, доступних на ринку, по відношенню до суми, що видобувається щороку, справедлива ціна біткойна зараз становить близько 55 тисяч доларів і може піднятися вище 500 доларів. K у наступному ринковому циклі після роздвоєння. Це приблизно в 20 разів більше, ніж поточний рівень.

Тим часом популярна веселкова діаграма Bitcoin Rainbow Chart від Blockchaincenter.net показує, що на поточних рівнях біткойн знаходиться в категорії «КУПУЙ!» зона, нещодавно оговтавшись із зони «В основному пожежного розпродажу» наприкінці 2022 року. Іншими словами, модель припускає, що біткойн поступово відновлюється після сильної перепроданості. Під час останнього зростання біткойн зміг досягти «Продавати». Серйозно, ПРОДАЮ!» зона. Якщо вона зможе повторити це досягнення в наступному ринковому циклі після удвічі, скажімо, протягом одного-півтора років після наступного удвічі, модель передбачає можливу ціну біткойна в регіоні 200-300 тис. дол. Це приблизно у 8-13 разів більше від поточних рівнів.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини