Менші американські далекобійники вимушені піти, оскільки спотовий ринок перевезень досягає «критичної точки»

Постійний біль на ринку вантажних перевезень США змушує все більше гравців залишати бізнес і поширюється від власників-операторів до більших компаній.

Truckstop, провідна служба підбору вантажів, і Bloomberg Intelligence провели опитування менших операторів, і результати показують, що падіння ставок і зростання витрат наблизили спотовий ринок, на якому ці гравці переважно зосереджені, до «критичної точки».

Однак у звіті висловлюється оптимізм щодо того, що ставки близькі до дна і готові до зростання, але також не визначено, як скоро почнеться відновлення, що підриває витривалість операторів, відзначають автори.

Близько 10% перевізників, які взяли участь в опитуванні, заявили, що планують припинити роботу в найближчі шість місяців, щоб або приєднатися до великих перевізників, або залишити бізнес.

Більше половини повідомили, що перевезли менше вантажів у другому кварталі 23, ніж роком раніше, і ціни продовжують знижуватися. Спот-ставки за цей період впали в середньому на 19%. І хоча 39% сказали, що очікують покращення ставок протягом наступних трьох місяців, 24% очікують подальшого зниження цін.

А індекси вантажних перевезень показують, що спад продовжувався в липні. Щомісячний індекс, опублікований компанією DAT Freight & Analytics, яка керує одним із найбільших у галузі онлайн-ринків вантажних перевезень, показує падіння обсягів на 7% і 3,4% на спотових ринках фургонів і рефрижераторів відповідно. Середнє національне співвідношення навантаження до вантажівки знизилося в обох категоріях.

Ставка спот-фургонів за милю впала на 1 цент порівняно з червнем і на 56 центів нижче, ніж рік тому, тоді як вартість спот-рефрижераторів впала на 3 центи порівняно з червнем і на 60 центів порівняно з роком тому.

Цифри від Cass Information Systems показують падіння поставок у липні на 8,9% порівняно з минулим роком, тоді як витрати впали на 24,4%. Головним фактором тут стало падіння ціни на паливо на 27%. Індекс Cass linehaul знижувався 14 місяців поспіль.

Поки що погіршення ринкових умов завдало здебільшого удару власникам-операторам і перевізникам з п’ятьма або менше вантажівками, але все частіше вони претендують і на більших гравців.

Телематична компанія Motive повідомила, що минулого місяця відсоток перевізників із п’ятьма або меншими вантажівками, які вийшли з ринку, скоротився на 5%, тоді як серед операторів з великим автопарком кількість виходів зросла з 12% до 17%.

А аналітики Cass Information Systems очікують, що кількість збоїв за весь рік буде на 18% нижчою, ніж у 2022 році.

Тім Денойєр з ACT Research, який є співавтором звіту Cass, вказав на приватні парки вантажівок як на фактор, що сприяє збільшенню пропускної здатності. Він сказав: «Ми вважаємо, що малоймовірно, що потужності галузі будуть суттєво зменшуватися, доки не зменшиться тиск з боку зростання приватного флоту, що виглядає малоймовірним цього року».

Але обережний оптимізм виходить від верхівки ринку. У своїх нещодавніх телефонних розмовах керівники Knight-Swift і Schneider відзначили, що цикл скорочення запасів, схоже, добігає кінця, а потужності вантажівок продовжують скорочуватися, що є причиною помірного покращення попиту в пік сезону.

Фінансовий директор Schneider Стівен Бруффетт вважав, що для досягнення кращої рівноваги на ринку не знадобляться різкі зміни. Однак він додав, що не буде описувати очікуване поліпшення на ринку як «відновлення».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини