Китай проти США – глобалізація проти протекціонізму

© Andrianocz |

Схоже, що Китай або не самотній у своїх занепокоєннях щодо руху до глобального протекціонізму, або він має неймовірний рівень впливу на Світову організацію торгівлі (СОТ).

Його генеральний директор Нгозі Оконджо-Івеала на Китайській міжнародній виставці ланцюгів поставок у Пекіні цього тижня повторив заклики Китаю, закликаючи країни не відмовлятися від глобалізації.

Зазначаючи, що національна безпека націй потребує певного переукріплення або майже укріплення, пані Оконджо-Івеала сказала: «Якщо країни дозволять цьому піти шляхом великомасштабного укріплення, це означало б лише відмову від підвищення продуктивності, яке приносить спеціалізація, масштаб і торгівля.

«Було б збільшення концентрації пропозиції, і це зробило б поставки менш стійкими».

Застереження пані Оконджо-Івеала прозвучали на тлі хвилі законодавства США та адміністративних маневрів, які багато хто сприймає як сигнал про те, що найбільша економіка світу має намір відновити свою репутацію виробничого левіафана.

Центральним елементом цих зусиль під назвою «Біденоміка» є Закон про зниження інфляції, який, схоже, запалить вогонь під виробничою лінією виробництва електромобілів у США.

Це поштовх, який, здається, налякав китайців; Прем’єр-міністр азійської держави Лі Цян на тому ж саміті закликав міжнародне співтовариство дати відсіч «зростанню глобального протекціонізму».

Він сказав: «Міжнародне співтовариство має більш обережно ставитися до викликів і ризиків, спричинених протекціонізмом і неконтрольованою глобалізацією.

«Китай є учасником і бенефіціаром глобального промислового та ланцюжкового співробітництва в ланцюгах поставок, але він також є надійним захисником і будівельником. Ми готові будувати тісніші партнерства у виробництві та промисловому ланцюжку поставок з усіма країнами».

Коментарі прем’єр-міністра Лі можуть видавати побоювання щодо того, що все це вплине на і без того хитку збалансовану економіку Китаю.

У своїй новій книзі Смерть глобалізаціїавтор Джон Меннерс-Белл описав Закон про скорочення інфляції як знаковий закон і протекціоністську політику, яка вплине на кожного з торговельних партнерів США, за винятком, можливо, Мексики.

Що стосується пана Меннерса-Белла, законодавство, ймовірно, також виявиться контрпродуктивним для глобалізації.

Однак вплив законодавства на міжнародну торгівлю може бути мало цікавим для президента США, який намагався позиціонувати себе як повернення робочих місць і процвітання американським робітникам, попереджаючи, що міжнародна торгівля може бути мало корисною для американських фірм.

Звичайно, американські компанії відповіли, принаймні, що стосується Китаю, значним скороченням як вхідних інвестицій, так і закупівель від китайських виробників.

Інший прихильник глобалізації, МВФ, попередив, що відокремлення від Китаю призведе до скорочення світового ВВП на 7%, тоді як пані Оконджо-Івеала оцінила вартість розпаду торгових блоків на 5%.

Разом із вступною промовою прем’єр-міністра Цяна на тому самому саміті такі застереження можна було б витлумачити як крик про допомогу системі, заради якої існують ці органи.

Хоча це може бути частиною суті: пан Меннерс-Белл сказав, що після вступу Китаю до СОТ глобалізація фактично перетворилася на процес, коли заможні країни передають виробництво Китаю за рахунок робочих місць у внутрішньому виробництві.

Політика президента Байдена потенційно може бути призначена як ліки від цього, утверджуючи позицію США як глобалізованого виробника та переписуючи визначення глобалізації.

Ви можете почути більше про те, чому компанії покидають Китай, у нашому ролику Loadstar Podcast Марка Левінсона, письменника, історика та журналіста.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини