Курси Азії та Північної Європи знову падають, оскільки GRI «вичерпуються»

© Mariusz Bugno Dreamstime.com

Океанські перевізники відшкодовують нещодавнє підвищення ставок FAK для Азії та Північної Європи за допомогою великих знижок на жовтневі відправлення з Китаю.

Дійсно, вантажовідправники отримують пропозиції тарифів від великих перевізників, які діють до 15 жовтня, з Китаю до Антверпена, Роттердама та Гамбурга за ціною менше 1000 доларів США за 40 футів – з подальшими знижками для портів Великобританії.

Індекси спотових ставок на контейнери, схоже, відстають від кривої ерозії ставок, хоча компонент XENI XSI для Азії та Північної Європи цього тижня знизився на 7% до середнього 1585 доларів США за 40 футів.

У серпневому випуску MSI, передбачаючи, що підвищення ставок на трейдлейні «відносно швидко вичерпається», Горизонт Головною причиною цього звіту є «величезний приплив пропозиції» нових надвеликих контейнеровозів, які поступово вводяться в цикл обслуговування.

«Поєднання різко збільшеного утилізації, порожніх рейсів і, можливо, простою суден буде необхідно для перевізників, щоб утримувати ставки на стабільному рівні в найближчі два-три квартали, оскільки обсяги вантажів будуть нижчими», — йдеться у звіті.

Тим часом, нарешті запрацює автономний Swan Loop від MSC, який відправляється з Китаю 5 вересня і тепер включає захід у Фелікстоу, а також Бремергафен і польські порти Гданськ і Гдиня, «забезпечуючи швидкий, прямий маршруту між Яньтянем і Великою Британією», – сказав MSC.

Повідомлялося, що цього тижня більш надійна торгова смуга Азії та Середземномор’я була стабільною, незважаючи на значне оновлення пропускної здатності перевізниками. Наприклад, показник WCI Drewry зріс на 1% до 2086 доларів США за 40 футів.

Що стосується транстихоокеанського регіону, то перевізники більш оптимістично налаштовані щодо того, що вони зможуть утриматися на досягнутому збільшенні ставок, і кажуть, що готують нову хвилю GRI на середину вересня – і вони, здається, більш дисципліновані щодо управління пропускною спроможністю.

Наприклад, Maersk і MSC оголосили, що припинять свою петлю TP1/Maple на 37-му тижні – «відповідно до нижчого попиту» – і вантаж буде переведено на 11 000 teu Герда Маєрск, заплановано вилетіти з Китаю 18 вересня.

Тим часом спотові ставки від Азії до західного узбережжя США на даний момент залишаються стабільними, а компонент XSI цього тижня фактично зріс на 3% до 2149 доларів США за 40 футів.

На узбережжі Атлантичного океану спотові ставки продовжували зростати через обмеження на осадку через Панамський канал. Компанія Maersk заявила, що розгорнула додаткові судна на маршруті, щоб пом’якшити удар.

«Крім додавання додаткових навантажувачів, ми тісно співпрацюємо з каналом, щоб забезпечити доступ до необхідних транзитних слотів», — сказав Maersk.

Спотовий курс WCI Азії та східного узбережжя США зафіксував зростання на 5% цього тижня, в середньому на 3545 доларів США за 40 футів.

Однак на проблемному трансатлантичному маршруті з надлишковою пропозицією ставки продовжують падати. Цього тижня Freightos Baltic Index (FBX) зафіксував подальше зниження спотового курсу між Північною Європою та Східним узбережжям США на 9% до 1186 доларів США за 40 футів.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини