Колишній радник Байдена розкриває прагнення адміністрації до цифрового долара – що відбувається?

Джерело зображення: YouTube

Колишній головний економічний радник президента Джо Байдена розповів, що адміністрація наполягає на запуску цифрового долара, намагаючись «витіснити» приватні криптовалюти.

Під час слухань у банківському комітеті Сенату у вівторок Дейліп Сінгх, колишній заступник радника з національної безпеки з міжнародної економіки в адміністрації Байдена, сказав цифровий долар усуне потребу в екосистемі криптовалют, яка сприяє атакам програм-вимагачів і санкціям за порушення.

Сінгх, який обіймав посаду президента, коли в березні минулого року адміністрація видала виконавчий наказ про стимулювання регулювання цифрових активів у США, сказав, що цей наказ спрямований на посилення регулювання для боротьби з атаками програм-вимагачів та іншими ризиками, пов’язаними з криптоактивами.

Він додав, що як радник він також «намагався підштовхнути наш уряд до запуску цифрового долара, що, на мою думку, є найкращим кроком, який ми можемо зробити, тому що це витіснить екосистему криптовалют, яка дозволяє ворогам національної безпеки, таким як Росія, використовувати наші недоліки, наші слабкі сторони з точки зору нашої критичної інфраструктури».

Сінгх заявив, що прийняття урядом США цифрової валюти центрального банку (CBDC) «це найкращий крок, який ми можемо зробити [to protect national interests] оскільки це витіснило б екосистему криптовалют».

Цифрова валюта центрального банку (CBDC) — це цифрова валюта, випущена центральним банком. Згідно з даними американського аналітичного центру Atlantic Council, загалом 11 країн запустили цифрову валюту, включаючи такі країни, як Багами, КитайНігерія та Ямайка, серед інших.

Зокрема, 105 країн, що представляють понад 95% світового ВВП, вивчають національну цифрову валюту. Для порівняння, станом на травень 2020 року лише 35 країн розглядали можливість створення CBDC. Більше того, загалом 50 країн перебувають на пізній стадії дослідження (розробки, пілотування чи запуску).

Однак США ще не вирішили, запускати чи ні CBDC. «Хоча США ще не вирішили, чи будуть вони підтримувати CBDC, США уважно вивчають наслідки та варіанти випуску CBDC», — заявив Білий дім. сказав у вересні минулого року.

100% атак програм-вимагачів окупаються крипто

Сінгх також стверджував, що криптовалюти відіграють «центральну» роль в атаках програм-вимагачів. За його оцінками, майже 100% атак програм-вимагачів окупаються криптовалютами.

Він також припустив, що криптовалюти дозволяють супротивникам США певною мірою «ухилитися від впливу наших санкцій». Хоча таке ухилення може не становити значну частину порушень санкцій, за його словами, «навіть долар ухилення — це те, чого ми не повинні терпіти».

як повідомилинещодавнє дослідження аналітичної фірми блокчейнів Inca Digital стверджує, що Huobi та KuCoin, дві найбільші у світі криптобіржі, продовжували надавати послуги клієнтам російських банків, які потрапили під санкції.

Згідно зі звітом, біржі не вжили належних заходів, щоб заблокувати трейдерам здійснювати операції з дебетовими картками, випущеними російськими банками, які потрапили під санкції, включаючи Сбербанк, на своїх однорангових платформах.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини