Колишній голова SEC США Джей Клейтон закликає до схвалення Spot Bitcoin ETF – що далі для ціни BTC?

Логотип Bitcoin / Джерело: Adobe

Колишній голова Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Джей Клейтон під час виступу на CNBC TV щойно закликав затвердити спотовий біржовий фонд біткойнів (ETF).

Спочатку він визнав, що, коли був головою SEC, скептично ставився до ринків торгівлі біткойнами.

Разом з тим він зазначив, що ландшафт для в Bitcoin ринок «безумовно» змінився, відзначаючи велику участь роздрібної торгівлі на ринку в усьому світі та той факт, що «люди хочуть отримати до нього доступ».

«Тепер у нас є дуже надійні фінансові установи з фідуціарними обов’язками перед своїми клієнтами, які кажуть, що «ми хочемо надати цей продукт (спотовий біткойн-ETF)» і можемо робити це згідно з цими (фідуціарними) зобов’язаннями», – продовжив Клейтон.

Більш того, Клейтон вказав на те, що вже є Ф’ючерсні ETF на біткойн торгують у США, але вони є неефективним продуктом.

«Моя оцінка, дивлячись на все це, полягає в тому, що давайте отримаємо публічні коментарі, а потім давайте рухатися далі і створювати спотовий біткойн-ETF», — підсумував він.

Його слова прозвучали через кілька днів після SEC відклала рішення щодо спотової заявки Ark Invest на Bitcoin ETFнатомість закликавши до періоду громадського обговорення.

Ця відстрочка не була несподіванкою.

Багато великих гравців криптоіндустрії, наприклад Генеральний директор Ark Invest Кеті Вуд сама очікує, що SEC схвалить декілька спотових біткойн-ETF одночасно, а не один за іншим.

І SEC, схоже, хоче виграти час після хвилі Спотові заявки на Bitcoin ETF надійшли від великих фінансових установ, таких як BlackRockVanguard і Fidelity у червні.

Схвалення Spot Bitcoin ETF, щоб викликати наступне зростання

Хвиля нових спотових заявок на біткойн-ETF від, за словами Клейтона, надійних фінансових установ ще в червні викликала стрімке зростання від багатомісячних мінімумів у 25 000 доларів до нових річних максимумів близько 32 000 доларів.

З тих пір це зростання зменшилося, незважаючи на те, що більшість аналітиків та інвесторів залишаються оптимістичними щодо перспективи схвалення цих заявок.

Схоже, що ринок увійшов у певний режим очікування, коли трейдери також стежать за такими темами, як нормативно-правова база США (SEC продовжує своє регулювання шляхом примусових заходів, оскільки Конгрес намагається прийняти законодавство, навіть щодо стейблкоїнів) і Прогноз ФРС щодо процентної ставки (відсоткові ставки, схоже, зараз досягли піку, скорочення мають відбутися в 2024 році).

Кілька тижнів біткойн застряг у діапазоні 28 000-30 000 доларів.

Дослідницькі центри, такі як Matrixport і Bernstein, прогнозують, що спотові схвалення біткойн-ETF стануть поштовхом для ще одного підвищення на ринку біткойнів.

Обидва зазначають, що спотовий Bitcoin ETF відкрив би двері для потоку інституційних фондів, які чекали осторонь, поки не з’явиться продукт, який надасть їм легкий доступ до крипторинку.

Інвестуючи в спотовий біткойн ETF, менеджер фонду може надати своїм клієнтам прямий доступ до біткойна без необхідності мати справу з усіма складними тонкощами web3, як-от робота з біржами та гаманцями web3.

Але схвалення спотового біткойн-ETF також має надати біткойну PR-поштовх, відзначають вони.

За Бернштейномякщо заявки на ETF отримають схвалення, криптовалюта виграє від «потужного маркетингу бренду з боку провідних глобальних менеджерів активів» і «розповсюдження від роздрібних брокерів і фінансових радників».

За даними Matrixport, Провайдери ETF витрачатимуть «значні маркетингові витрати, щоб залучити роздрібний та інституційний капітал».

Спочатку повторно перевірити 25 тисяч доларів?

Хоча є багато приводів для оптимізму, біткойн виглядає вразливим до короткострокової невдачі, в основному в результаті потенційного технічного продажу.

Схоже, біткойн перебуває на межі прориву на південь від свого висхідного тренду 2023 року.

Прорив нижче, ймовірно, спричинить падіння до короткострокової підтримки в середині 28 000 доларів.

Потенційно фіксація прибутку після сильного цьогорічного ралі може підштовхнути ціни до 200-денної ковзної середньої (DMA) на рівні 27 200 доларів США та до червневих мінімумів нижче 25 000 доларів.

Однак, враховуючи перспективи для ймовірні спотові схвалення ETF наприкінці 2023/на початку 2024 року, зниження ставки ФРС у 2024 році, (сподіваюся) більша чіткість регулювання США та Халвінг біткойнів у 2024 році (традиційно зростаюча подія)будь-які падіння до середини 20 000 доларів, ймовірно, сприйматимуться багатьма як чудова можливість для купівлі.

Будь-яка така невдача в найближчі тижні та місяці, ймовірно, буде короткочасною.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини