Керівник вантажних авіаліній Зімеліс дивиться на більше вантажних суден, але залишається обережним

Голова Avia Solutions Group Гедімінас Зємеліс

У SmartLynx Airlines і Bluebird Nordic, двох операторів вантажних перевезень під егідою Avia Solutions Group, є жага вантажних перевезень.

Враховуючи низький попит на повітряні вантажні перевезення в усьому світі, голова групи Гедімінас Зімеліс висловлюється обережно та визнає, що коефіцієнти використання вантажних суден і коефіцієнти завантаження зменшуються з року в рік.

І він сказав: «Якщо ринкові умови продовжуватимуть погіршуватися, у нас не буде пікового сезону в четвертому кварталі. Таким чином, ми могли бачити старі, менш ефективні вантажні судна, які стояли або ставили на зберігання».

SmartLynx керує парком переобладнаних вантажних літаків A321 у Європі, Азії, Африці та Південній Америці, де в жовтні латвійський підрозділ оголосив про плани щодо парку з 20 A321F цього року.

Містер Зімеліс сказав, що SmartLynx уже має сировину для всіх своїх слотів конверсії, і деякі з них наразі працюють у пасажирській конфігурації, готуючись до введення в експлуатацію, додавши: «Конверсії просуваються добре, і обмеження ланцюга постачання поступово послаблюються».

Пандемія спричинила бум авіаційних вантажних перевезень, але повернення вантажопідйомності призвело до стрімкого падіння цін на вантажі, і за оцінками IATA, річний обсяг вантажних перевезень цього року впаде на 28,6%.

«Це означає, що повітряні вантажні перевезення, як відомо, циклічні, знову вступають у період турбулентності. Це контекст, у якому авіакомпанії вирішують, чи варто купувати нові вантажні літаки», — сказав пан Зімеліс.

Ісландська компанія Bluebird Nordic керує флотом із двох B737-400F та семи B737-800F і в березні оголосила про плани додати 25 літаків до флоту протягом наступних кількох років, а також словацький AOC. Пан Зімеліс сказав, що існує потреба в постійному оновленні флоту, і B737-800F став кращим вантажним судном.

Зазвичай 737-800F пропонує вантажопідйомність до 24 тонн або 12 позицій для палет. Нещодавно аналітики авіаційної консалтингової фірми IBA помітили, що доступність літаків -800F була досить високою: на продаж або в оренду виставлено аж дев’ять літаків, в основному ранніх серійних літаків, але також є літаки пізнішої побудови 2010 року.

Минулого року генеральний директор Bluebird Одрон Кейніт заявив Loadstar планів додати більше широкофюзеляжних до флоту, потенційно переобладнаних B777-300, але пан Зімеліс сказав, що наразі Bluebird зосередиться на B737-800F.

«Широкофюзеляжні вантажні судна є одним із факторів, які ми оцінюємо разом із тенденціями ринку», — додав він.

Згідно з даними Avia Solutions, перевізник розраховує на місячну орендну ставку в розмірі 1 мільйона доларів США за 737-800F. Навпаки, оренда переобладнаного B777-300 обійдеться в 0,6 мільйона доларів США на місяць, або приблизно 65 мільйонів доларів США для прямої покупки.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини