Як ще одне літо Ethereum DeFi може сприяти наступному великому зростанню цін ETH

Діяльність смарт-контрактів на Ethereum блокчейн залишається відносно здоровим, незважаючи на лютий ведмежий ринок 2022 року, який спостерігався Ефір (ETH), останній у низькій ціні 1600 доларів, знизився на 65% порівняно з рекордними максимумами в листопаді 2021 року в 4800 доларів. Згідно з графіком, наданим компанією з аналітики криптоданих Glassnode, так звані внутрішні контрактні дзвінки залишаються близькими до свого рекордного рівня за останні квартали на рівні близько 4,0 мільйонів.

Зовнішні дзвінки за контрактом також залишаються близькими до рекордно високих показників за останні квартали від 600 000 до 800 000 на день. Це пояснює Glassnode Ethereum транзакції можуть включати виклики для виконання смарт-контракту, який був розгорнутий у блокчейні. «Коли контракт ініціюється зовнішніми адресами (EOA), це називається викликом зовнішнього контракту… вони зазвичай відображають користувачів, які ініціюють певний смарт-контракт, наприклад передачу токенів ERC-20, транзакцію DeFi або Торгівля NFT», — заявляє Glassnode.

Щодо викликів внутрішнього контракту, Glassnode пояснює, що «розробники смарт-контрактів також можуть включати виклики контрактів, які ініціюються з виконуваного смарт-контракту… вони називаються викликами внутрішнього контракту та дозволяють розробникам створювати та проектувати більш складні та складні системи».

Активність NFT, ERC-20 і стейблкойн залишається надійною

Постійна активність смарт-контрактів, що відбувається в блокчейні Ethereum, здебільшого є результатом потужної активності серед типів транзакцій незамінних токенів (NFT), ERC-20 і стейблкойнів. Згідно з окремою графікою, представленою Glassnode, угоди NFT становлять трохи менше 16% усіх транзакцій, що відбуваються на Ethereum в понеділок 27тис лютого.

Переказ токенів ERC-20 — подумайте, переміщення токенів, таких як Shiba Inu (SHIB) — склало трохи більше 11% усіх транзакцій Ethereum, тоді як транзакції Stablecoin склали трохи менше 10%. Так звані ванільні транзакції (перекази ETH) склали 28,5%, а «інші» – 31,5%. Це можна порівняти з тим часом два роки тому, коли NFT становили лише близько 1,7% транзакцій, тоді як стейблкойни та токени ERC-20 становили приблизно 16% і 12%.

Однією з найбільш слабких областей у порівнянні з цим часом два роки тому є активність у транзакціях, пов’язаних з децентралізованими фінансами (DeFi). На початку березня 2021 року транзакції DeFi становили близько 12% усіх транзакцій Ethereum. Станом на кінець лютого 2023 року вони становлять лише близько 4%.

Але діяльність DeFi зазнала великого удару

Таке падіння не є таким дивним у контексті величезного зниження загальної заблокованої вартості (TVL) екосистеми Ethereum DeFi у смарт-контрактах. За даними DeFi Llama, TVL Ethereum минулого разу становив близько 64,4 мільярда доларів, що на 65% нижче рекордного рівня наприкінці 2021 року, який перевищував 197 мільярдів доларів. Величезний шматок цього падіння стався в тандемі з крахом екосистеми Terra DeFi, коли алгоритмічний стейблкоїн Terra UST зазнав краху, завдавши значного удару по довірі в секторі.

Не дивно, що менше грошей у контрактах DeFi означає менше транзакцій DeFi у блокчейні Ethereum.

Відродження DeFi може підвищити ціну ETH

Дивлячись на представлену вище графіку Glassnode типів транзакцій ETH, одна річ швидко стає зрозумілою. Кількість транзакцій DeFi явно позитивно корелює з ціною ETH. Так зване літо DeFi 2020 року збіглося з початковими етапами тривалого зростання ринку ETH, який фактично закінчився лише у 2022 році, коли активність DeFi як частка загальної кількості транзакцій ETH почала стійко падати.

Не потрібно занадто поспішати, щоб зробити висновок, що якщо екосистема DeFi Ethereum може пережити ще одне відродження, схоже на те, що спостерігалося влітку 2020 року, то це може сприяти наступному зростанню ETH.

Ставки ETH можуть підсилити наступне літо DeFi

На щастя для биків ETH, новий каталізатор, який запустить наступне літо DeFi, швидко наближається. Очікується, що розробники Ethereum запровадять так зване «шанхайське» оновлення в основній мережі протягом місяця. І це оновлення дозволить тим, хто поставив свої токени ETH, вперше вивести свою основну суму ETH і прибутки.

Стайки ETH доступні з кінця 2020 року, але раніше стейкери не могли вивести свої токени. Відсутність гнучкості ставок виступала стримуючим фактором для інвесторів ETH. Станом на кінець лютого було поставлено лише 17,3 мільйона ETH, що становить лише близько 14% від загальної пропозиції. Багато інших порівнянних блокчейнів рівня 1, які використовують консенсусний механізм підтвердження частки, але мають гнучкий стейкінг, мають рівень участі в стейкінгу в діапазоні 60-70%.

Очевидно, що є можливість для значного стрибка у співвідношенні ставок ETH до загального ETH, і децентралізовані ліквідні протоколи ставок, такі як Lido та Rocket Pool, можуть отримати велику вигоду. Ліквідний стейкінг уже є найбільшим сектором Ethereum DeFi за TVL (Lido, Coinbase Wrapped Staked ETH і Rocket Pool мають загальний TVL 12,76 мільярда доларів) і, схоже, продовжить своє розширення.

Це може сприяти зростанню в інших сферах DeFi, оскільки інвестори ETH прагнуть отримати додатковий дохід від своїх токенів ETH. Зростання DeFi TVL в екосистемі Ethereum може сприяти розповсюдженню наративів про ширше впровадження блокчейну та значний середньо- та довгостроковий приріст цін.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини