Як блокчейн зробив революцію в сучасній війні: уроки з України

На другий день ст Лондонський саміт блокчейн-економіки, Криптоновини був присутній на бесіді за Патрік Суїнігенеральний директор DaVinci 3.0 і автор бестселерів Wall Street Journal.

Суїні обговорив, як блокчейн змінив динаміку конфлікту в Україні.

Впровадження блокчейну та крипто в Україні

Патрік Суїні наголосив на важливості сміливості в боротьбі з невизначеністю, якістю, якою володіють ті, хто першими прийняли технології.

Він зазначив, що 17% населення України має доступ до крипто-гаманців або торгує, що робить її однією з найбільших країн у світі з точки зору впровадження криптовалюти.

Це почалося ще до війни, коли президент Зеленський підписав закон про цифрові активи, створивши безпечну гавань із невеликим регулюванням, що дозволило Україні скористатися перевагами технології блокчейн.

Суїні пояснив, як закон про цифрові активи забезпечив швидкий, простий і легкий спосіб допомогти фінансувати війну з більш ніж 70 мільйонів доларів пожертвувань у криптовалюті, отриманих протягом конфлікту до цього часу, за деякими оцінками, досягаючи 200 мільйонів доларів.

Український уряд створив дев’ять власних гаманців, а не лише біткоіни, щоб люди могли жертвувати Ethereum, Polkadot або навіть Solana.

За перші кілька тижнів Україна зібрала близько 50 мільйонів доларів криптовалюти за рахунок пожертвувань з усього світу.

Крім того, для збору коштів використовувалися різні технології, наприклад NFT.

Наприклад, відома антипутінська група Pussy Riot створив єдиний NFT українського прапора, який підняв 7,1 мільйона доларів.

Використання технології блокчейн для документування доказів

Під час виступу Суїні також обговорив, як технологія блокчейн використовується для документування ймовірних військових злочинів в Україні.

Це робиться за допомогою проекту, розробленого Університетом Південної Каліфорнії у співпраці з лабораторією Старлінг у Стенфорді та Hala Systems, технологічним соціальним підприємством.

Проект використовує блокчейн для створення децентралізованої системи для документування цифрових доказів який потім передається до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

Щоб створити постійний і захищений від підробки запис доказів, Starling Lab взяла докази, зібрані з таких джерел, як Telegram, і додала релевантний контекст про те, звідки та коли надійшла інформація.

Потім дані були «хешовані» для створення цифрового відбитка, а хеш-значення були опубліковані в семи різних протоколах блокчейну для створення розподіленого ключа перевірки файлу.

Завдяки використанню загальнодоступного блокчейну інформація записується на тисячах комп’ютерів незалежно приблизно в один і той же час, що ускладнює подальше маніпулювання даними.

Хоча цей метод не може перевірити базову фотографію, він створює a постійний запис того, як це виглядало на момент хешування, гарантуючи, що ніхто не зможе змінити інформацію пізніше або викинути докази через підозру, що вона могла бути підроблена пізніше.

Таке використання технології блокчейн може революціонізувати спосіб документування та судового переслідування військових злочинів, потенційно посиливши відповідальність і сприяючи справедливості.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини