Гравці галузі говорять про регулювання криптовалют у 2023 році

Pixabay / TheDigitalArtist

Поки що 2023 рік був сейсмічним для криптовалюти. Новий рік став початком важкого ведмежого ринку, а в лютому глобальні регулятори вжили низку заходів.

Саме сьогодні це було за чуткамищо SEC Гері Генслера вирішила класифікувати всі цифрові активи, окрім біткойнів, як цінні папери.

У зв’язку з цією новиною гравці галузі зібралися на щорічному лондонському саміті блокчейн-економіки, щоб обговорити, що буде з криптовалютою.

В основі регуляторної дискусії лежить ідея про те, що біржі повинні працювати пліч-о-пліч з регуляторами, щоб захистити інновації. Це означає чотири речі: комунікація, стабілізація ринків, підвищення прозорості та краща безпека.

Обмінам потрібна прозорість

Дельфіна Форма – Старший менеджер із відповідності на біржі BitMEX – пояснив, що CEX має надати прозорість для користувачів, щоб допомогти керувати ризиками.

«Прозорість — це велика тема, особливо після FTX — існує велика дискусія навколо Proof of Reserve — нам потрібно показати, що відбувається всередині, і бути більш прозорими щодо всього, що ми робимо», — сказав Форма.

«Ми робимо все, що в наших силах, щоб забезпечити дотримання нормативних вимог, за допомогою наших лістингів монет ми прагнемо забезпечити хороший продукт, але нам потрібен хороший клієнт.

“[And this means] навчання клієнтів – навчання користувачів, як захистити себе».

Мішель Майурі – Директор з маркетингу та розвитку Deepcoin Exchange – погоджено. Додавши, що вона очікує, що освіта клієнтів буде в центрі прогресу в 2023 році.

“[2023 will be] все про освіту та регулювання”, – заявив Майрурі.

«Якби ми докладали удвічі більше зусиль для навчання користувачів, скільки б постраждало в Terra чи FTX? Нам потрібно подвоїти освіту».

Комунікація є ключем до регулювання

За словами Дельфін, це відображено в розмовах з регуляторами, коли вона пояснила, як BitMEX працює над покращенням відносин з урядом.

«Освіта є особливо важливою справою для регуляторів», — пояснила Дельфін.

«Крипто народжується цифровим і глобальним, але [is forced to face] місцеві нормативні акти».

«Процес реєстрації користувача стає дедалі складнішим у різних регуляторних середовищах – регулятори в усьому світі недостатньо спілкуються один з одним».

Пітер Стілвелл – Керівник відділу розвитку бізнесу Coinbase EMEA – стверджував, що з регуляторами на цьому фронті справи покращуються.

“[Coinbase] працювали з багатьма регуляторами, і вони не обов’язково хочуть відразу сказати «ні», – сказав Стілвелл.

“В Європі [especially] у Нідерландах, Іспанії, Франції та Великобританії – [regulators] їм дуже цікаво, що може запропонувати технологія.

«Я хочу від них, щоб вони були залучені до того, над чим ми працюємо, а не домагалися регулювання шляхом примусового виконання».

Регулятори повинні розуміти криптовалюту з точки зору користувача

Таке почуття поділяв Деніел Анткліфф – керівник відділу розвитку бізнесу та операцій Gate.io. На питання про те, як біржі можуть краще працювати з регуляторами, він пояснив, що комунікація є критичною.

“[Regulators need] Комунікація, розуміння та участь із криптокомпаніями — особливо комунікація», — підкреслив Енткліфф.

«Регулятори повинні розуміти [crypto] з точки зору користувача та CEX – щоб зрозуміти роботу та належну обачність, виконану на біржах для лістингу третіх сторін.

«Спілкування з урядом має бути більш відкритим, щоб він не пригнічував інновації надмірною бюрокрацією, щоб ми могли продовжувати рухатися вперед [as an industry]”.

За словами Пітера Стілвелла, комунікація дуже потрібна. У недавньому досвіді участі в регуляторній пісочниці Coinbase досягла великого успіху в тісній співпраці з регуляторами.

«Я був частиною FCA [ UK Financial Conduct Authority] «пісочниця» для інновацій — це було чудове місце для впровадження інновацій з живими користувачами перед очима регуляторів», — пояснив він.

«Регуляторна пісочниця робить швидкий шлях до ліцензії FCA значущим для просування вперед».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини