Гонка за збільшенням обсягу послуг, які використовуються в той же день, уповільнює скорочення присутності Amazon

Dreamtime

Amazon одночасно йде в протилежних напрямках.

Зіткнувшись із повільнішим ринком і болісними втратами, компанія скорочує свій слід, включаючи свої склади. У той же час, однак, компанія розпочала поштовх до будівництва нових центрів виконання по всій території США.

Спад на ринку вдарив по балансу Amazon і призвів до відступу швидкого розширення потужностей, флоту вантажних суден і робочої сили. Минулого року компанія повідомила про чистий збиток у розмірі 2,7 мільярда доларів, незважаючи на зростання продажів на 9%.

Джон Хабер, головний стратегічний директор Transportation Insight, сказав, що Amazon надто агресивно розширювався і йому потрібно скоротити.

Зменшення почалося наприкінці минулого літа та набрало обертів. До початку цього місяця Amazon скасувала, відстрочила або закрила 99 складів, скорочує свою робочу силу більш ніж на 10 000 осіб і, схоже, скорочує свій парк літаків. За словами компанії-орендодавця Air Transport Services Group, Amazon не буде продовжувати оренду 10 вантажних літаків B767, термін дії яких закінчується цього року.

Під час телефонної розмови про прибутки після презентації результатів за 2022 рік генеральний директор Amazon Енді Джассі назвав зниження витрат на операційну діяльність Amazon головним пріоритетом.

Рішення побудувати більше центрів виконання суперечить цьому прагненню, але є стратегічним імперативом для іншого пріоритету: розширення можливості обслуговування в той же день. Керівництво назвало це ще одним пріоритетом, а фінансовий директор Браян Олсавскі сказав, що Amazon працює над збільшенням швидкості доставки, щоб залучити більше одноденних відправлень.

За словами пана Джессі, швидка доставка допомогла збільшити попит клієнтів у четвертому кварталі, а також протягом усього 2022 року.

Це поле битви, яке Amazon не може дозволити собі ігнорувати, сказав пан Хабер. І Walmart, і Target розширюють свої пропозиції того ж дня, і Target нещодавно повідомив, що має намір інвестувати 100 мільйонів доларів у можливості доставки на наступний день, тоді як Walmart використовує швидку доставку зі своїх магазинів споживачам.

І, додав пан Габер: «UPS також працює в цій сфері разом із Roadie. Amazon має брати участь у цьому бізнесі, тому що в ньому є його конкуренти, і він розвивається – і люди очікують, що він буде в ньому».

Він зазначив, що це інший сегмент, ніж звичайні онлайн-магазини, які сповільнилися. Люди відкладають заплановані придбання, але є інший сегмент негайних покупок, наприклад заміна відсутніх або зламаних предметів, без яких споживачі не хочуть залишатися протягом тривалого періоду часу.

Крім того, цей сегмент, швидше за все, є прибутковим, додав він.

Об’єкти, які Amazon будує для покращення послуг, що здійснюються в той же день, набагато менші, ніж звичайні центри виконання замовлення. Це, по суті, невеликі станції виконання робіт із доставкою, призначені в основному для налаштування вантажів для негайної доставки. Замовлення обробляються протягом декількох хвилин після прибуття, упаковуються та передаються водіям гнучкої доставки, які прибувають до дверей споживачів протягом п’яти годин.

Це послуга, яка спрямована не на сільську місцевість, а на великі міські агломерації. У великих містах, таких як Чикаго, Amazon знадобиться кілька таких станцій нового типу, сказав пан Хабер. Поки що компанія має 46 у США.

Буде цікаво подивитися, як дрібні роздрібні торговці відреагують на цей поштовх гігантів. Спостерігачі відзначили, що створення таких мереж доставки є неможливим, тому їм доведеться співпрацювати з перевізниками кінцевої милі, такими як Instacart або Shipt, щоб запропонувати порівнянну послугу.

Однак тарифи цих перевізників можуть виявитися непомірними. Експерти зазначили, що гіганти використовують драйвери концертів для своїх одноденних пропозицій, оскільки об’єднані драйвери були б непомірно дорогими. Одне питання полягає в тому, що станеться, якщо уряд штату (Каліфорнія приходить на думку як потенційний кандидат) посилить правила щодо класифікації концертних драйверів у цьому просторі. Однак на даний момент Amazon, Walmart і Target йдуть на повну потужність, щоб збільшити кількість послуг, що надаються в той самий день, навіть якщо вони скорочують обсяг послуг в інших місцях.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини