Hapag-Lloyd виявляє зацікавленість у купівлі HMM, але це може бути «політично недоцільним»

Джерела повідомили, що Hapag-Lloyd виявила зацікавленість у придбанні південнокорейського флагманського перевізника HMM, зробивши його першою іноземною організацією, яка бере участь у цьому.

Лише за три дні до закриття торгів, Loadstar Як повідомили джерела в південнокорейському відділі цінних паперів та інвестиційно-банківському секторі, компанія Hapag-Lloyd попросила проспект емісії у Samsung Securities, яка займається продажем контрольної частки держави в HMM.

Представник перевізника сказав: «Hapag-Lloyd постійно вивчає можливості подальшого розвитку та зростання нашого бізнесу. У цьому контексті ми також досліджуємо, чи можуть інвестиції в інші лінійні підприємства створити ще сильнішого гравця у світовій галузі судноплавства».

Минулого місяця контрольований державою Korea Development Bank (KDB) і Korea Ocean Business Corp (KOBC) оголосили тендер з продажу 57,87% акцій HMM, яка опинилася під контролем уряду після обміну боргу на акції в 2016 році.

Після того, як спричинений Covid-19 бум судноплавства приніс HMM рекордні прибутки, було вирішено, що настав час звільнити компанію від державної підтримки.

П’ять південнокорейських корпорацій відомо, що вони подали пропозиції або розглядають їх. Це логістична група LX Pantos, група Samra Midas (батьківська компанія HMM-аналітика SM Line), Harim Group (батьківська компанія оператора суховантажних суден Pan Ocean), гравець у сфері глибоководного риболовлі та логістики Dongwon Group і експортер одягу Global Sae-A.

За оцінками, частка HMM коштує від 3,8 до 7,6 млрд доларів. Станом на 30 червня Хапаг-Ллойд має грошові кошти в розмірі 7,38 мільярда доларів США та нерозподілений прибуток у розмірі 16,6 мільярда доларів США, що робить його фінансово сильнішим, ніж південнокорейські учасники торгів.

Про це розповів головний аналітик Xeneta Пітер Сенд Loadstar Hapag-Lloyd може діяти, щоб зберегти свою частку ринку, оскільки німецький перевізник був менш агресивним у замовленні новобудов і купівлі вживаних суден, як це робили його конкуренти в роки буму.

Він сказав: «Хапаг-Ллойд може не «спіймати» Коско [in the box ship rankings] просто купуючи HMM, але він уникне перевершення ONE та Evergreen, якщо не діятиме. Hapag-Lloyd може сповзти з 5-го на 7-ме, якщо буде просто сидіти і чекати.

«Це буде перша державна організація, яка буде продана покупцеві не з Південної Кореї. Але, по суті, Hapag-Lloyd усуне розрив, який він утворив від «запізнення» до свята надвеликого корабля, який HMM повністю сприйняв, оскільки він виріс із незначного до найбільшого кандидата на придбання».

Hapag-Lloyd, що займає п’яте місце, оперує 1,88 млн. теу і має 288 640 теу нових будівель на замовлення. ONE, сходинка нижче, оперує 1,68 млн. теу, але має більший портфель замовлень, 469 768 теу, і скоротить відставання від німецької лінії. HMM, що займає восьме місце, оперує 790 342 ТЕУ і має 265 027 ТЕУ на замовлення. Союз Hapag-Lloyd-HMM міг би означати флот із понад 3,22 млн. теу.

Минулого місяця, Loadstar південнокорейські джерела повідомили, що уряд «не буде схильний» продавати HMM іноземній організації, оскільки національна культура «орієнтована всередину».

Аналітик Linerlytica Тан Хуа Джу додав: «Це буде політично невиправданим продаж HMM компанії, що не є південнокорейською, особливо після того, як вона отримувала державну підтримку в минулому».

Востаннє M&A Hapag-Lloyd відбулася в 2017 році, коли вона придбала UASC, через три роки після поглинання чилійського перевізника CSAV.

Але пан Сенд вважає, що вантажовідправники могли б отримати вигоду від розширеного Hapag-Lloyd, якби перевізник міг зменшити свої одиничні витрати та запропонувати нижчі тарифи та краще обслуговування.

Він сказав: «Більше того, ми бачимо, що Hapag-Lloyd протистоїть зустрічному вітру через його кліматичні характеристики. Індекс викидів вуглецю Xeneta неодноразово показував, що HMM є найефективнішим. Гарний матч».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини