Фідерам під тиском тепер загрожує розширення океанських ліній

Вес Амелі

Втративши значний бізнес внаслідок російського вторгнення в Україну, комерційні фідерні оператори в Північній Європі зіткнулися зі зниженням попиту на перевалку, а також зростаючою загрозою клієнтів океанських перевізників, які надають власні послуги.

Згідно з новим опитуванням Alphaliner, MSC все ще домінує на внутрішньоєвропейському ринку перевізників, маючи одну третину частки, хоча CMA CGM мав найбільше зростання потужності за 12 місяців до лютого.

Консультант виявив, що обидва перевізники збільшили пропускну спроможність у цей період, незважаючи на війну в Україні, яка зменшила пропускну здатність на 1,2%.

MSC збільшив свою потужність з 309 696 teu до 316 868 teu, що дало йому частку ринку в 32,6%, тоді як потужність CMA CGM (включаючи її дочірню компанію Containerships shortsea і фідерну компанію) збільшилася з 146 988 teu до 157 561 teu, що становить 16,2% ринку.

За даними Alphaliner, французький перевізник має 100 кораблів, розгорнутих у своїй внутрішньоєвропейській мережі, середній розмір яких збільшився з 1470 teu до 1575 за teu за останній рік.

«На відміну від інших перевізників, які скасували цілі рейси до Росії та з Росії, CMA CGM або змінила тоннаж на внутрішньоєвропейські послуги, або замінила російські заходи в інші порти в Балтійському або Чорноморському регіоні», — йдеться в повідомленні.

Тим часом внутрішньоєвропейські потужності Maersk, включно з брендом Sealand, який незабаром буде припинено, зменшилися з 113 890 teu до 109 985 teu, що становить 11,3% ринку.

«Датська лінія скоротила пропускну здатність майже на 4000 teu, оскільки вона або припинила цілі послуги, що телефонують до Росії, або скоротила частину існуючих послуг, що дзвонять до російського узбережжя Балтійського та Чорного морів», — сказав Альфалінер.

Група Cosco посідає четверте місце в таблиці ринкової частки, а її внутрішньоєвропейська потужність практично не змінилася протягом періоду на рівні 64 788 teu, що еквівалентно 6,7% частки ринку.

Unifeeder є найбільшим незалежним фідерним оператором, який займає п’яте місце у внутрішньоєвропейській таблиці, але зменшив свою потужність з 61 057 teu до 45 872 teu, що становить 4,7% ринку.

Alphaliner зазначив, що Unifeeder раціоналізувала свої послуги з Північної Європи для Балтійського регіону, найнявши п’ять кораблів місткістю від 1100 до 1600 теу, які працюють у її мережі.

Згідно з аналізом, комерційний конкурент X-Press також зменшив потужності, які розгортає в Північній Європі, з 32 383 teu до 26 514 teu, скоротивши свою ринкову частку до 2,7%. Компанія BG Freight, що належить компанії Peel Ports, спеціалізується на фідерах у Північному та Ірландському морях, змогла зберегти свою пропозицію потужностей на рівні 13 953 teu, що становить 1,4% частки ринку.

І MSC, і CMA CGM були дуже активними на ринку вживаних контейнеровозів протягом останніх двох років, причому, наприклад, придбання першими на ринку S&P із серпня 2020 року наближається до 300 суден, багато з яких є меншими розмірів, які можна розгорнути для ретрансляційних з’єднань у своїй мережі.

Незважаючи на те, що MSC нарощує автономні послуги за межами альянсу 2M, оскільки термін попередження про угоду про спільне використання суден закінчується, перевізник також зайнятий переробкою своїх фідерних з’єднань і нещодавно замінив угоду про слот з Корка в Антверпен, яку він мав з Irish. Короткоморська та фідерна дочірня компанія Continental Group Eucon з власним судном.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини