Експортери з Європи/США повертаються на користь, оскільки перевізники прагнуть транспортувати вантажі

© Ліорпт

З падінням тарифів на контейнерні перевезення з Азії за останні шість місяців, транзитні перевезення також значно впали.

Конкуренція за транспортні вантажі посилилася, а океанські перевізники відчайдушно прагнуть отримати дохід від величезної кількості порожніх контейнерів, що призводить до величезних витрат на зберігання на складах по всьому світу.

Компонент Xeneta XSI від Північної Європи до Азії впав ще на 9% цього тижня, знизивши ставку до 579 доларів США за 40 футів, тоді як на транстихоокеанській біржі Freightos Baltic Exchange FBX із західного узбережжя США в Азію впали на 12% за тиждень до 732 доларів США. на 40 футів.

На піку буму споживчого попиту спотові ставки з північноєвропейських портів до Азії становили близько 1800 доларів США за 40 футів – це якби ви могли отримати від судноплавної лінії видачу коробки.

Дійсно, перевізники були більше зацікавлені у переміщенні свого обладнання назад до Китаю, де вони могли легко заробити від 14 000 до 20 000 доларів США за спотові вантажі на головних маршрутах, і, отже, були набагато менш зацікавлені у втраті кількох тижнів у циклі коробки, оскільки вони чекав свого повернення.

Протягом цього періоду експортери до Азії зіткнулися з величезними затримками у своїх ланцюжках поставок, оскільки контейнери стояли на експортних причалах у Європі та США, часто закриваючись на користь перевізників, які переставляли порожнє обладнання.

Тим часом обсяги перевезень з Азії до Північної Європи та США продовжують втрачати позиції в період дуже слабкого попиту, який настав після китайського Нового року.

Незважаючи на те, що індекси спотового ринку досягли плато – наприклад, компонент Drewry WCI від Азії до Північної Європи впав лише на 1% цього тижня до 1715 доларів США за 40 футів – реальний ринок відображає ставки FAK від перевізників на рівні приблизно 1000 доларів США за 40 футів, дійсний до кінця лютого.

Однак індекси здаються ближчими до реального ринку Азії та США, наприклад, показник XSI на західному узбережжі США впав на 12% за тиждень до 1294 доларів США за 40 футів.

А на східному узбережжі США різниця між двома торговельними смугами щотижня звужується, показники FBX цього тижня впали до 2598 доларів США за 40 футів, оскільки премія для портів Атлантичного узбережжя зменшується.

В іншому місці, на трансатлантичній торговельній смузі, ерозія спотового курсу прискорюється у відповідь на збільшення пропускної здатності перевізниками, причому цього тижня значення FBX впало нижче позначки в 5000 доларів США до 4750 доларів США за 40 футів.

Оскільки спотові ставки на основних торгових лініях повернулися до рівнів до пандемії або нижчих, прибутковість морських перевізників підтримується їх значно вищими контрактними ставками. Однак це зміниться, оскільки старі тарифи закінчаться.

Згідно з даними Maersk, його контрактні ставки на 2023 рік «наближаються до спотових ставок», а перевізник цього тижня повідомив, що наразі оновив «приблизно половину» своїх контрактів Азії та Європи.

Оскільки транстихоокеанський контрактний сезон ще не розпочався, генеральний директор Вінсент Клерк попередив інвесторів у середу, що компанія прогнозує «дуже низьку прибутковість» перевізника у другій половині року.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини