Експерти стверджують, що Росія використовуватиме переваги оплати CBDC

Джерело: Олена Колчина/Adobe

російський експерти кажуть, що вони думають, що уряд скористається цифровий рубль виплачувати державні допомоги – і думати CBDC можуть бути використані для ухилення від санкцій.

Залишилися лічені дні до того, як Росія пілотує монету, експерти вивчали мізерні деталі, які наразі були оприлюднені до 15 серпня.

Хоча початкові пілотні тести стосуватимуться мікроплатежів, функції поповнення гаманця та функцій прямого дебетування, експерти вважають, що Центральний банк має набагато більші плани щодо монети.

За повідомленням РИА Новости (через Прогородухта), Павла Кашицина, виконавчого директора «Експерт РА», найстарішого кредитного рейтингового агентства Росії, пройде близько трьох років, перш ніж більшість громадян зможуть здійснювати значну частину своєї фінансової діяльності з CBDC.

Але інші були більш оптимістичними.

Єгор Кривошея, глава блокчейн-і фінтех-компанії «Сколково», заявив, що «впевнений», що цифровий рубль буде використовуватися для здійснення державних платежів.

ЦБ країни запустить свій пілот 15 серпня с 600 громадян мають намір стати першими людьми в країні, які скористаються CBDC.

Банк буде співпрацювати з ритейлерами в 11 містах країни зі столицею Культова система московського метро також приєднується до випробувань.

У перших випробуваннях беруть участь близько 30 рітейлерів і 13 банків.

Але друга група з приблизно 16 банків, включаючи деякі регіональні банки, збирається приєднатися до «другої фази» в найближчі місяці.

Цифровий рубль: російський бізнес хоче використовувати монету?

Кривошея додав, що державні органи, ймовірно, використовуватимуть монету для оплати підрядникам у тендерних угодах.

Він сказав, що державні організації будуть прагнути використовувати монету для виплати допомоги громадянам, включаючи державні пенсії.

Експерти припускають, що в діловому світі CBDC може бути «корисним на ринку проектного фінансування», де сторонам потрібно зберігати «контроль над використанням коштів».

Експерти додали, що CBDC може «також використовуватися для здійснення транскордонних транзакцій», повторюючи заяви, зроблені високопоставленими московськими законодавцями.

Депутати як у Росії, так і в Білорусі припустили, що цифровий рубль може дозволити Москві та Мінську робити й отримувати транскордонні платежі зі своїми найближчими політичними союзниками.

І фінансові експерти дійшли висновку, що потреба в транскордонному CBDC стала більш гострою «через санкції та [Russian firms’] обмежений доступ до банківської мережі SWIFT».

Росія може використовувати CBDC для виплати допомоги – але чи зможе вона подолати виклики?

Поки що плани Росії багато в чому схожі Китай‘s цифровий юань плани впровадження, які також передбачали початок пілотних операцій приблизно в дюжині міст одночасно, перш ніж поступово розширюватися.

Однак для російського Центрального банку може бути не все так просто.

Начальники підприємств і рос банки висловили ряд занепокоєнь щодо монети.

А інші експерти, здається, були здивовані тим, чому Сбербанк, одна з найбільших російських фінансових та ІТ-компаній, вибув з пілотного проекту цифрового рубля.

Головний офіс Сбербанку, одного з найбільших банків Росії.
Штаб-квартира Ощадбанку, одного з найбільших банків Росії. (Джерело: Mos.ru [CC BY 4.0])

І Сбербанк, і його найближчий конкурент Тинькофф Банк мали приєднатися до пілотної «першої фази».

але Newsua.ru повідомляє, що Сбербанк і Тинькофф вийшли з «невідомих причин».

Журналістка Альона Виноградова написала:

«Поки невідомо, чи збирається Сбербанк запровадити підтримку цифрового рубля найближчим часом, або він повністю ігноруватиме цей платіжний засіб, поки він не буде зобов’язаний за законом забезпечити підтримку токена».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини