Дзвінок про казковий заробіток Freightos. Зручно сидите, діти?

© Хіпілі

Перший дзвінок Цві Шрайбера в якості генерального директора компанії, зареєстрованої на біржі, нагадував прочитання дитячої історії (Джеканорі для читачів Великобританії). Милозвучний голос доктора Шрайбера, наче збираючи нас подрімати в обідній час, прочитав нам чудову історію про маленьку компанію з великою ідеєю.

Маленька компанія може зіткнутися з деякими неспокійними водами, але оскільки Велика ідея така хороша і така улюблена в усьому світі, Маленька компанія переможе, і ми всі радітимемо.

Відчуття казки підтримали аналітики під час дзвінка, які, здавалося, були на своєму першому уроці з логістики в дитячому садку, коли вони знову намагалися порівняти Flexport із Freightos і, здавалося, їх легко заспокоїли втішні слова доктора Шрайбера.

(Миттєва розшифровка дзвінка, яку люб’язно надіслав Фрейтос, була темнішою за тональністю, ніж Джеканорі звукова версія. Директор з маркетингу Ейтан Бухман став «Сатаною», а аналітик Танат Вонгвайсаяван отримав назву «ледачий». Можливо, Freightos міг би зосередитися на технології транскрипції…)

Форма курсу акцій Freightos після того, як вона вийшла на біржу приблизно шість тижнів тому, не була для слабкодухих – але знову ж таки, лише близько 10% її акцій знаходяться у вільному обігу, і всі її основні спонсори зобов’язалися тримати свої гроші в компанія, тому це не має особливого значення, за словами незворушного доброго лікаря. І шок у Silicon Valley Bank у п’ятницю не вплинув на ціну акцій, яка впала з 10,49 до 4,14 долара.

Фінансові результати Freightos не були несподіваними. Дохід склав 19,1 мільйона доларів США, що на 71% більше в порівнянні з минулим роком, тоді як операційний збиток склав 24,3 мільйона євро, порівняно з -16,3 мільйона доларів минулого року, «відображаючи збільшення інвестицій у зростання, а також вартість виходу на біржу». Скоригований показник ebitda склав -14,6 млн доларів США, знизившись порівняно з -12,4 млн доларів США.

Але це не ті цифри, за якими Freightos судить про себе – принаймні публічно. Натомість він вибрав кількість транзакцій на своїй платформі, а також вартість транзакцій (GBV), і за цими вручну підібраними KPI досяг успіху.

Freightos забезпечив 668 185 транзакцій, що на 154% більше, і рекордний GBV (валову вартість бронювання) у розмірі 611 мільйонів доларів США, темпи зростання на 102% і темпи зростання на 121% у постійній валюті.

Як каже доктор Шрайбер, Фрейтос не може програти. Хоча компанія визнає, що пандемія сприяла збільшенню онлайн-продажів потужностей, тепер вона каже, що поточний ринок також сприятливий для бронювання вантажів.

«Був невеликий апетит до інновацій, коли ринок був таким гарячим. Зараз він бореться, і я вірю, що цього року апетит покращиться.

“Переважна більшість [of freight] все ще заброньовано офлайн, але це величезна можливість», – сказав він. Відзначаючи поточний стан ринку, він сказав: «Факси впали на 25%, і обсяги також зменшилися. Це означає різке падіння ціни, але ми можемо розвиватися».

І доктор Шрайбер пояснив збитки: «Ви можете дивуватися, чому ми ще не генеруємо чистий прибуток і вільний грошовий потік, і відповідь, звичайно, полягає в тому, що на цьому етапі зростання ми прийняли стратегічне рішення… надати пріоритет інвестиціям у наші продукти та наше зростання. Ми витратили понад 10 мільйонів доларів США на дослідження та розробки минулого року та майже 13 мільйонів доларів США на продажі та маркетинг.

«Це справді невелика інвестиція в порівнянні з розміром можливостей, які ми маємо, і інвестиція справді окупається неабияк».

Він продовжив: «Але наші загальні операційні витрати, за винятком операцій з IPO, зросли лише на 42%. За умови, що ми продовжимо базове зростання, наш валовий прибуток неминуче перевищить наші витрати, і ми станемо прибутковою компанією. І оскільки зростання продовжується, це дуже прибуткова компанія».

Прогноз доходу на цей рік становить від 22,3 до 23,6 млн доларів — «ближче до віхи прибутковості», — сказав д-р Шрайбер, оптимістично відзначаючи «попутний вітер, коли ринок відновиться». Цього року скоригована ebitda становитиме від -21,2 до -24,6 млн доларів.

І на цьому перший в історії телефонний дзвінок закінчився.

Імовірно, аналітики знову звернулися до Google щодо різниці між Flexport і Freightos, а решта з нас поринула в щасливий післяобідній сон, зігрітий оптимізмом доктора Шайбера.

Дякую, Сатано.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини