DFDS бачить зростання прибутків, незважаючи на падіння обсягів поромних послуг

Пташиний вид на Дувр. Кредитний порт Дувр

Європейський оператор поромних перевезень DFDS повідомив про значне зростання доходу та прибутку до оподаткування, зробивши пропозицію про викуп акцій на суму 300 мільйонів датських крон (43 мільйони доларів), але обсяги перевезень у Дуврській протоці серйозно впали.

Згідно з фінансовим звітом датського перевізника за 2022 рік, обсяги на каналі впали на 20,8%, оскільки трафік загалом у торгівлі впав на 9% і з’явилася додаткова ємність. Однак ebitda DFDS на маршруті, 130 млн. датських крон, зросла через повернення кількості пасажирів.

Це падіння обсягів вантажних перевезень продовжувалось у 2023 році, причому дані за січень свідчать про подальше падіння на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року. І DFDS повідомила, що її обсяги в Північному морі також впали на 3,7% через зниження експорту автомобілів зі Швеції.

Загалом доходи DFDS зросли на 47% до 27 мільярдів датських крон, а показник ebitda зріс на 45% до 5 мільярдів датських крон, і компанія прогнозує подібний результат на цей рік.

Генеральний директор Торбен Карлсен сказав: «Попри зустрічні вітри в певних сферах, у 2022 році наш бізнес працював дуже добре. Оскільки ми збільшуємо повернення коштів акціонерам, ми продовжуємо бачити великий потенціал для зміцнення та подальшого розвитку нашої мережі в найближчі роки».

Сильний результат для DFDS по всій Європі дозволив компанії повернути акціонерам до 586 млн. датських крон, що включає дивіденди в розмірі 286 млн. датських крон і 300 млн. датських крон у вигляді викупу акцій, який буде структуровано як аукціон, що дозволить акціонерам продати акції DFDS за сукупною вартістю. 300 мільйонів датських крон. Пропозиція діє до 21 лютого.

Тим часом оператори поромів у Дуврі та Євротунелі помітили, що схема в’їзду/виїзду (EES) ЄС, яка включатиме розпізнавання облич, зняття відбитків пальців і відповіді на запитання на iPad, і все під наглядом французького прикордонника, може мати деякі затримки після впровадження.

Однак дату презентації, яку спочатку очікували минулого року та відклали на травень, знову перенесли на кінець цього року. Емма Уорд, головний операційний директор Dover, розповіла. Loadstar: «Коли запровадять ЄСВ, буде величезний горб [in delays for the tests]тоді все вирівняється».

Вона пояснила, що початкова попередньо подана та перевірена інформація триватиме три роки, але для частих користувачів, таких як водії вантажівок, вона буде змінена, що зробить подальше використання EES менш проблематичним.

Про це заявив Даг Банністер, генеральний директор порту Дувр Loadstar: «Протягом наступних місяців разом з іншими британськими та європейськими транспортними компаніями ми продовжуватимемо співпрацю з відповідними органами влади, шукаючи дієве рішення щодо всіх видів подорожей для власників британських паспортів».

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини