Демократи повертають менше 3% від $45,2 млн пожертвувань від співзасновника FTX Сема Бенкмана-Фріда

Сем Бенкман-Фрід. Джерело: скріншот відео, Forbes / YouTube

Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід був головним донором Демократичної партії в США, але політики, які отримали пожертви, наразі обіцяли повернути лише частину отриманого.

Кошти, які зараз повертаються збанкрутілій криптовалютній біржі, становлять лише 2,2% – або 1 мільйон доларів – від грошей, які Бенкмен-Фрід пожертвував політичним кандидатам від Демократичної партії. З 1 мільйона доларів Національний комітет Демократичної партії (DNC) заявив, що поверне 850 000 доларів FTX.

Загалом колишній бос FTX пожертвував близько 5,2 мільйона доларів на президентську кампанію Джо Байдена у 2020 році та понад 40 мільйонів доларів іншим демократам напередодні проміжних виборів у 2022 році.

Обіцянки повернути частину коштів від демократичних організацій надійшли після того, як новий генеральний директор FTX Джон Рей III просив повернути гроші до конкурсної маси. за а прес-реліз від збанкрутілої біржі, виданої на початку цього місяця, отримувачі пожертв отримали приватні повідомлення з проханням повернути кошти до 28 лютого.

«Якщо такі платежі не повертаються добровільно, боржники FTX залишають за собою право подати позов до суду з питань банкрутства, щоб вимагати повернення таких платежів», — йдеться в прес-релізі.

Головний політичний донор

До краху FTX і афілійованої криптоторгівельної компанії Alameda Research Бенкман-Фрід був відомий як головний донор Демократичної партії. Він також робив пожертви на інші цілі, часто зосереджені на здоров’ї, запобіганні пандеміям і зміні клімату, і все це було частиною його прагнення до «ефективного альтруїзму».

Згідно з наявними даними, Бенкмен-Фрід був другим за величиною донором Демократичної партії після мільярдера Джорджа Сороса у виборчому циклі 2021-2022 років. За даними OpenSecrets, він подаровано понад 46 мільйонів доларів кандидатам і групам, пов’язаним з Демократичною партією.

Колишній бос FTX також сказав в інтерв’ю криптоінфлюенсеру Тіффані Фонг, що хоча він публічно розповідав про свої пожертви демократам, він також анонімно пожертвував республіканським політикам.

«Усі мої республіканські пожертвування були темними», — сказав він, додавши, що причиною цього було те, що журналісти «здуріли, якщо ви робите пожертвування республіканцям».

FTX та її група криптокомпаній подала заяву про банкрутство за главою 11 на початку листопада. Сем Бенкман-Фрід, опальний засновник FTX, пізніше був заарештований на Багамах після того, як прокуратура США офіційно висунула проти нього кримінальні звинувачення. Зрештою його екстрадували до США, звідки він був звільнений з в’язниці розміщення облігацій на 250 мільйонів доларів в суді Нью-Йорка.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини