Чи може 2023 рік стати роком токенізації DeFi?

Pixabay / 627389

Поки що 2023 рік характеризувався проривом наративів – від буму штучного інтелекту до ажіотажу навколо китайської криптовалюти. Чи може DeFi-токенізація реальних активів (RWA) стати наступною великою справою?

Гравці галузі з усього космосу зібралися на 6-й щорічний саміт блокчейн-економіки – найбільшу криптоконференцію Великобританії – щоб обговорити.

Леннікс Лай – Керуючий директор OKX – виявив, що внутрішні розмови навколо токенізації RWA були зосереджені на ліквідності та фракціоналізації як величезних рушійних силах зростання.

«Токенізація реальних активів потенційно забезпечить негайну ліквідність активу», — стверджував Лай.

«Набагато простіше, коли токен взаємозамінний… дробові акції [in RWA assets] може бути набагато економічнішим для користувача та привабливішим для маркетмейкерів.

«Завдяки токенізації ми потенційно можемо суттєво знизити витрати від централізованих посередників… Тож дробові акції можуть працювати — і це може забезпечити впровадження та велику ліквідність для набагато більшої аудиторії».

Ризик приватних блокчейнів, що фрагментує індустріальну екосистему

Прашант Малік, старший керівник відділу цифрових активів у HSBC, витратив останні кілька років на створення платформи токенізації (HSBC Orion) для багатонаціонального банку. Далі Малік пояснив проблеми токенізації активів для DeFi.

«Спосіб створення платформи токенізації суттєво відрізняється від типового додатка, деякі з ваших KPI мають зростати швидше або поступово», — пояснив Малік.

«Я вважаю, що технологія, мабуть, легша частина, оскільки ми об’єднуємо більшу частину життєвого циклу продуктів у ланцюжок – складність законодавчих і нормативних вимог зростає набагато більше, ніж з боку технологій.

«Ширше кажучи, інші цифрові активи в основному знаходяться в блокчейні приватних дозволів, але ця приватна книга є юридичним реєстром для власності на токени. Якщо кожен будує власні приватні ланцюги, це вносить різноманітність серед активів — і хоча це має переваги – ми повинні запитати, чи фрагментуємо ми існуючу екосистему».

SEC зупиняє токенізацію DeFi у США

Виникла одна цікава точка зору Джонатан Дансмур, Засновник спеціалістів з цінних паперів Dunsmoor Law. Говорячи про проблеми з американськими регуляторними перешкодами щодо токенізації DeFi, Дансмур виявив зволікання з боку SEC.

«Зазвичай країни дивляться на США, щоб побачити, що ми робимо, але за останні 10 років еволюція від CeFi до DeFi виявила труднощі з регулюванням», — сказав Дансмур.

«Я думаю, що проблема регуляторів, особливо в США, полягає в тому, що вони не хочуть натиснути кнопку і сказати «це нормально».

«У SEC попередній голова бачив 4 [crypto] видано листів про дії, під керівництвом Генслера було видано 0 листів про дії … незважаючи на те, що протягом усього періоду роботи Генслера в SEC були DeFi та NFT [booms]”.

Можливо вам буде цікаво

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини